Željo iščupao bod u 94. minutu na "Grbavici", Sloga nastavila seriju pobjeda (FOTO)

Fudbaleri Posušja bili su blizu prekida crne serije, odnosno minut ih je dijelio od prve pobjede u istoriji kluba na sarajevskoj "Grbavici".

Željezničar - Posušje, Sloga - Zvijezda 09 PL BiH 15. kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Nakon šest mečeva bez trijumfa, hercegovački klub je bio na korak do pobjede nad Željezničarom i to na gostujućem terenu!

Međutim, u posljednjem, četvrtom minutu sudijske nadoknade, nakon centaršuta iz kornera Vahid Selimović je spasio bod sarajevskim plavima.

ŽELJEZNIČAR - POSUŠJE 1:1 (0:1)

Izabranici Branka Karačića su u nedjelju na "Grbavici" u meču 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine osvojili sva tri boda evrogolom Karla Kamenara u 33. minutu.

Vezista Posušja je majstorski šutirao iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, a golman Želje Vedad Muftić je samo uspio da paradom uljepša pogodak - 1:0.

Početkom drugog poluvremena, domaći su mogli da stignu do izjednačenja, ali je za malo bio neprecizan Andrija Drljo.

Gosti sa "Mokrog doca" su u 78. minutu imali meč-loptu!

Naime, Nikola Mandić je poslije odlične akcije sam izišao ispred golmana Želje, međutim, pogodio je samo spoljni dio mreže.

Kazna za taj promašaj uslijedila je u 90+4. minutu, posljednjem u sudijskoj nadoknadi, kada je Selimović nakon centaršuta iz kornera Boljević stigao do remija.

Posušacima je ovo bio peti ovosezonski neriješen ishod, što je najviše od svih u prvenstvu, dok je Željo prvi put remizirao u sezoni.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Kosorić, Krpić, Mekić, Haračić, Drljo, Biber, Boljević, Galić, Selimović i Ćosić.

POSUŠJE: Galić, Rozić, Kamenar, Begić, Marques, Marić, Bešlić, Maglica, Babić, Lučić i Boban.

Izvor: Facebook/FK Sloga Meridian

U drugoj utakmici nedjeljnog ranog popodneva, Zvijezda 09 je pod vođstvom novog trenera Darka Milisavljevića na njegovom debiju umalo uspjela da ostane neporažena na gostovanju u Modriči (1:0), gdje Sloga igra domaće mečeve zbog renoviranja dobojskih "Luka".

TIm iz etno-sela Stanišići je bio na korak od boda što dosad nije pošlo za rukom nijednoj ekipi iz Premijer lige BiH, koja je došla u goste Dobojlijama, međutim, u samom finišu, rezervista Sloge Pavel Baranov je donio minimalan trijumf ekipi Vlade Jagodića za produžetak domaćinskog niza.

SLOGA: Šćekić, Nikolić, Redžić, Dujaković S, Popara, Dujaković N, Milanović, Kvesić, Grabež, Jović, Vidić.

ZVIJEZDA 09: Damjanović, Jevremović, Ristanović, Tomanović, Jeličković, Karaklajić, Kayode, Ponjević, Šapić, Vukoja, Maksimović