Debakl Napolija u Kupu - ništa od spektakla! 0:4 na "Maradoni", Frozinone ispisao istoriju!

Treću sezonu zaredom Napoli ispada u osmini finala Kupa Italije - i to nakon debakla! Frozinone se prvi put plasirao u četvrtfinale!

Debakl Napolija u osmini finala Kupa Italije – Frozinone je na "Maradoni" trijumfovao rezultatom 0:4 i prvi put u svojoj istoriji našao mjesto među osam najboljih timova!

NAPOLI – FROZINONE 0:4 (0:0)
/Barenečea 65, Kazo 70, Kedira 90+1 pen, Arui 90+5/

Napolitanci su tako treću godinu zaredom završili takmičenje u Kupu već u osmini finala – Frozinone se ovog utorka pridružio Fiorentini i Kremonezeu na listi "dželata" slavnog kluba iz Napulja!

To znači da u četvrtfinalu nećemo gledati već projektovani spektakl, odnosno sudar Napolija sa Juventusom, koji će drugog dana 2024. godine u Torinu dočekati Salernitanu.

Uveo je Valter Macari, pred posljednjih pola časa, pri egalu Viktora Osimena i Kviču Kvarackeliju uvidjevši da je "đavo odnio šalu". Njihov ulazak na teren nije, ipak, uplašio goste, koji su za samo pet minuta dva puta matirali odbranu Napolitanaca.

Zaboravila je odbrana Napolija na Enca Barenečeu u 65. minutu, da bi potom Đuzepe Kazo kaznio veliku grešku domaćeg tima na sredini terena.

U samom finišu – potop Macarijeve ekipe!

U prvom od pet minuta nadoknade, Valid Kedira je materijalizovao jedanaesterac, da bi u posljednjim sekundama još jedan Marokanac, Abdu Arui, postavio konačnih 0:4 iz jednog kontranapada, za veliki šamar Napolitancima pred nastavak sezone!

/Nzola 83, Sotil 90 pen – Bernabe 21, Boni 23/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!