Ni Macari ne može da digne Napoli: Poraz šampiona u velikom derbiju, Inter potvrdio da ga zanima samo prvo mjesto

Pobjeda "nerazura" u Napulju, za povratak na lidersku poziciju Serije A.

Nikolo Barela i Viktor Osimen Izvor: EPA-EFE/CIRO FUSCO

Dolazak Valtera Macarija umjesto Rudija Garsije na klupu Napolija donio je pozitivan šok u redove aktuelnog šampiona. U gostima je savladana Atalanta, ali već u narednom kolu uslijedio je razočaravajući rezultatl.

Napolitanci su večeras pred svojim navijačima doživjeli poraz 0:3 (0:1) u derbiju od Intera, koji je na stadionu "Dijego Maradona" potvrdio šampionske ambicije i vratio se na lidersku poziciju.

Pokazali su "nerazuri" od samog starta da su na "vruće" gostovanje došli po kompletan plijen. Zbog milimetarskog ofsajda u 13. minutu poništen je gol Markusa Tirama, nakon čega je uslijedio pritisak domaćih. U 36. minutu Mateo Politano pogodio je prečku, a kada ih je spasio okvir gola, gosti su u samom finišu prvog poluvremena stigli do prednosti.

Hakan Čalhanoglu fenomenalnim udarcem u 44. minutu doveo je Inter u vođstvo. Turski reprezentativac ispratio je odličnu akciju gostiju, a onda topovski šutirao - golman domaćih Aleks Meret nije imao nikakve šanse da odbrani strašan šut Turčina.

Očekivao se veći pritisak Napolitanaca u nastavku, ali domaći kao da su ostali bez snage i kao da ih je primljeni pogodak pred sami odlazak na odmor potpuno presjekao.

U 62. minutu gosti iz Milana stigli su i do drugog gola. Karlos Augusti i Lautaro Martinez su kombinovali, Nikolo Barela primio je loptu, ušetao se u šesnaesterac i pogodio za 0:2.

Prštalo je sve u najzanimljivijem meču 14. kola Serije A. Dobru priliku da se upiše u strijelce propustio je Lautaro Martinez, nakon njega na drugoj strani i Viktor Osimen. A onda, pet minuta prije kraja, kada već nije uspio u prvom dijelu, Tiram je stigao do gola, za konačnih 0:3.