"Derbi Sunca" poslije četiri godine pripao Romi! Napoli sa devet igrača na "Olimpiku" (VIDEO)

Fudbaleri Rome su poslije sedam uzastopnih derbija protiv Napolija, konačno zabilježili pobjedu.

Roma - Napoli derbi Sunca Serija A  Izvor: Shutterstock

Roma nije pobijedila Napoli pune četiri godine, tačnije od novembra 2019. godine, kada su mrežu gostiju pogađali Nikolo Zaniolo i Žordan Veretu iz drugog penala, nakon što je prethodni u prvom poluvremenu promašio Aleksandar Kolarov.

Srpski defanzivac je u međuvremenu uveliko postao penzioner, za razliku od njegovog tadašnjeg saigrača iz Rome, ali i Mančester sitija Edina Džeke, koji i dalje rešeta mreže u dresu Fenerbahčea.

U te četiri godine, Napolitanci su slavili pet puta uz dva remija i bez ijednog trijumfa "vučice", ali večeras je crna serija prekinuta za rimski klub u 172. po redu "Derbiju Sunca".

ROMA - NAPOLI 2:0 (0:0)

Meč u Rimu odlučio je gol Lorenca Pelegrinija u 76. minutu, ali i dva crvena kartona za goste sa "Maradone" - najprije Mateo Politano, a onda i Viktor Osimen, pa je Roma još pogotkom Romelua Lukakua "ovjerila" tri boda i preskočila Napolitance na šestoj poziciji na tabeli Serije A.

U 18. minutu Eduardo Bove je pogodio prečku, a samo tri minuta kasnije se propisno obrukao nakon što ga je Andrea Beloti doveo u mat poziciju sa pet metara. Ali, sjajno je intervenisao golman Aleks Meret.

Prštalo je u derbiju, sudija Andrea Kolombo je imao pune ruke posla - podijelio je dva crvena i čak 13 žutih kartona, uključujući i opomene za dvojicu trenera - Žozea Murinja i Valtera Macarija, koji su žustro negodovali kod pojedinih odluka.

Početkom nastavka, gosti sa "Maradone" su se konsolidovali i nekoliko puta zaprijetili golmanu Rui Patrisiju, ali mreže su ostale netaknute.

A onda je u 66. minutu, direktan crveni karton zaradio je Mateo Politano nakon što je iznerviran šutnuo Nikolu Zalevskog, pa je Napoli do kraja ostao sa igračem manje.

Deset minuta kasnije, Murinjovi izabranici su iskoristii brojčanu prednost i pogotkom Lorenca Pelegrinija stigli do prednosti - 1:0.

U samom finišu, Viktor Osimen, koji je produžio ugovor s Napolijem do 2026. godine, takođe je isključen, pa su gosti utakmicu na "Olimpiku" završili sa devetoricom igrača.

Tačku na trijumf domaćina stavio je Romelu Lukaku duboko u sudijskoj nadoknadi nakon kontranapada - 2:0.

Bila je ovo 63. pobjeda Roma u "derbiju Sunca" uz 56 trijumfa Napolija i 53 remija.

Izvor: Shutterstock