Filip Kostić "spojio" saigrača sa golom za rekord: Prvenac Kenana Jildiza, slavlje u stilu Del Pjera i golčina Vlahovića

Mladi Turčin postao najmlađi stranac u Juventusu koji je postigao gol u Seriji A, "stara dama" se zatim mučila, ali je onda golom srpskog reprezentativca ipak stigla do gostujućeg slavlja protiv Frozinonea.

Kenan Jildiz Juventus Izvor: EPA/FEDERICO PROIETTI/ANSA

Mladi Turčin Kenan Jildiz (18) postao je najmlađi stranac koji je postigao gol za Juventus u Seriji A.

Tinejdžer rođen 4. maja 2005. godine, inače izdanak omladinske škole Bajerna iz Minhena, koji je nastupao i za primavera tim "stare dame", upisao je danas prvenac u dresu "bjankonera". Na gostovanju protiv Frozinonea, zatresao je mrežu domaćih u 12. minutu, i to na asistenciju Filipa Kostića.

Tako se sa 18 godina i 233 dana upisao u istoriju torinskog velikana jer niti jednom strancu prije njega nije pošlo za rukom da postigne gol u italijanskom prvenstvu.

Pogledajte majstoriju mladog Turčina...

Jildiz je prvi gol u crno-bijelom dresu proslavio sa raširenim rukama i isplaženim jezikom, te bez sumnje pokazao ko mu je idol i fudbalski uzor. Svojevremeno je tako golove proslavljao legendarni Alesandro del Pjero.

Ipak, taj pogodak nije bio dovoljan gostima da mirno privedu meč kraju. Tim Masimilijana Alegrija odlučio se za "murinjovsku" defanzivu, domaćin je preuzeo inicijativu i u 51. minutu preko Haimea Baesa stigao do zasluženog izjednačenja.

Tri minuta kasnije Alegri je shvatio da je "đavo odnio šalu", pa je umjsto strijelca Jildiza na teren poslao Dušana Vlahovića. Mogao se Srbin u 63. minutu upisati u strijelce, ali je veoma loše šutirao iz idealne pozicije i golman Frozinonea Stefano Turati lako je odbranio njegov šut.

Bilo je još prilika, i to na obje strane. Najbolju od njih imao je Veston Mekeni, ali je okvir gola bio saveznik Frozinonea. A onda se Vlahović iskupio za promašaj nakon ulaska u igru.

U 81. minutu iskoristio je centaršut Mekenija i sjajno glavom pogodio nebranjeni dio mreže - 1:2.

Pogledajte njegovu majstoriju:

Mogao se Vlahović potpuno proslaviti, jer je u 89. minutu postigao još jedan gol, ali ovaj put bio je u ofsajdu, pa isti nije priznat. Srbin je ostao na šest golova ove sezone.

Ovim trijumfom Juventus ostaje u trci sa Interom. "Nerazuri" večeras pred svojim navijačima dočekuju Leće (18 časova) i imaće lijepu priliku da pred posljednje kolo u 2023. godini ponovo steknu prednost od četiri boda.