Lautaro Martinez je kralj golova u Interu! (VIDEO)

Nastavljena je sjajna serija Intera i na gostovanju rimskom Laciju.

Lacio - Inter Serija A 16. kolo Izvor: EPA/RICCARDO ANTIMIANI/ANSA

Milanski Inter je nastavio fantastičnu seriju u kojoj nije poražen ni na 15. uzastopnoj utakmici u svim takmičenjima!

I ne samo da nije izgubio na gostovanju Laciju, već je uspio da zabilježi 13. pobjedu u Seriji A i dodatno se učvrsti na liderskoj poziciji na tabeli sa četiri boda ispred drugoplasiranog Juventusa, a čak devet ispred Milana na trećem mjestu.

LACIO - INTER 0:2 (0:1)

Nije mnogo toga viđeno u prvom dijelu na "Olimpiku", ako izuzmemo omaž i na tribinama i terenu legendarnom srpskom fudbaleru i treneru Siniši Mihajloviću, koji je u karijeri branio boje i rimskog i milanskog kluba.

Izvor: EPA/RICCARDO ANTIMIANI/ANSA

Uglavnom se igralo dosta tvrdo na sredini terena i bez izrazitih prilika za golove, ali se do odlaska na odmor ipak zatresla mreža Rimljana.

Crnogorski defanzivac Adam Marušić je kardinalno pogriješio u namjeri da vrati loptu golmanu Ivanu Provedelu, praktično dodavši loptu Lautaru Martinezu, koji je potom zaobišao čuvara mreže i pogodio za vođstvo Intera - 0:1.

Time je Argentinac preskočio Dijega Milita (2001) i Kristijana Vijerija (2012) na listi najboljih golgetera Intera u jednoj kalendarskoj godini 21. vijeka - postigao je 29 pogodaka.

Na 16 dosadašnjih mečeva u Seriji A ove sezone, Lautaro je zabilježio 15 golova za ubjedljivo prvo mjesto na listi strelaca.

Poslije postignutog gola, Lautaro je pokazao natpis na majici "Fuerza Bahia Blanca", želeći da pokaže solidarnost sa rodnim gradom u Argentini, u kojem je tokom oluje smrtno stradalo 13 osoba.

Na samom početku drugog poluvremena Lacio je bio blizu izjednačenja nakon udarca Nikola Rovele, ali je njegovu "bombu" odlično odbranio golman Intera Jan Zomer.

Pokušavali su izabranici Mauricija Sarija presingom da natjeraju posljednju liniju gostiju na grešku, a dočekali su loptu u vlastitoj mreži u 66. minutu. Tada je Zomer ispucao loptu, Nikolo Barela je prihvatio i proigrao Markusa Tirama, a Francuz rutinski pospremio loptu u mrežu - 0:2.

Već tada, bilo je jasno da će nebesko-plavi upisati sedmi ovosezonski poraz, a meč su u finišu odigrali sa igračem manje nakon što je u 86. minutu crveni karton zbog nesportskog ponašanja dobio Manuel Lacari.