Asistencija i gol Vlahovića na jugu Italije! Srbin odveo Juventus do trijumfa u Salernu

Dušan Vlahović "iščupao" je pobjedu bjankonera na gostovanju posljednjeplasiranoj ekipi Serije A.

vlahović asistencija i gol protiv salernitane  Izvor: Profimedia/IPA Sport

Dušan Vlahović je asistencijom i golom srušio Salernitanu!

Srpski napadač je polovinom drugog poluvremena pripremio pogodak za Samjuela Ilinga-Džuniora, a potom u prvom od pet minuta nadoknade majstorski "zakucao" loptu u mrežu, za veliki trijumf kojim je Juventus zadržao korak za liderom Interom:

SALERNITANA - JUVENTUS 1:2 (1:0)
/Mađore 39 – Iling-Džunior 65, Vlahović 90+1/

Prije tri dana, Juventus je pred domaćom publikom deklasirao večerašnjeg rivala (6:1) za plasman u četvrtfinale Kupa.

Navijači bjankonera koji su u velikom broju stigli na jug Italije očekivali su još jednu odličnu partiju svog tima i rutinski trijumf, ali su za razliku od okršaja u Torinu morali znatno više da se pomuče kako bi im priredili radost.

Ispostavilo se na kraju da je Vlahović junak Juventusa, a Đulijano Mađore tragičar Salernitane, uprkos činjenici da je šest minuta prije odlaska na odmor postigao pogodak za 1:0.

Pogledajte taj trenutak:

Međutim, nakon osam minuta igre u nastavku, pokazan mu je drugi žuti karton, a domaćin je uz brojčani deficit odolijevao do 65. minuta, kada je Vlahović zakačio loptu koja je stigla do Ilinga-Džuniora.

Kada je već izgledalo da će dobro postavljena odbrana Salernitane izdržati atake "Stare dame" do kraja meča, uslijedio je jedan centaršut sa desne strane, poslije kojeg je reprezentativac Srbije nadvisio domaću odbranu i omogućio svom timu da uknjižio veoma bitnu "trojku" za nastavak prvenstva:

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!