"Petarda" Zrinjskog u prvoj provjeri u Međugorju: Ubjedljivo savladana Kroacija

Prvi pripremni meč u 2024. godini šampion BiH odigrao je protiv hrvatskog drugoligaša iz Zmijavaca.

HŠK Zrinjski Mostar Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Prvu sedmicu priprema u Međugorju fudbaleri Zrinjskog okončali su prijateljskom utakmicom, u kojoj su ubjedljivo porazili hrvatskog drugoligaša Kroaciju iz Zmijavaca 5:1.

Sa novim trenerom na klupi, Željkom Petrovićem, Mostarci su krenuli ofanzivno od starta i poveli golom Kiša, ali je Kroaziji vrlo brzo izjednačenje donio Jusuf. Ipak, šampion BiH nakon primljenog gola pokazao je da je mnogo kvalitetniji rival, te je u mrežu rivala iz Zmijavaca poslao još četiri lopte.

Strijelci su redom bili Kiš, koji je postigao svoj drugi gol, zatim Ćuže i na kraju Hrvanović.

Pružio je Petrović šansu većini igrača, a ono što najviše može da ga raduje je prisustvo Marija Tičinovića, koji se vratio u tim nakon duge pauze zbog povrede, dok je prvi put na djelu mogao da vidi i Sebastijana Kordu, Argentinca koji je nedavno pojačao Zrinjski, te je na sjajan način predstavljen u novom klubu.

U prvom poluvremenu za "plemiće" su nastupili: Marić, Memija, Savić, Radić, Korda, Čanađija, Ivančić, Ćuže, Kiš, Malekinušić i Bilbija, dok su u drugom igrlai: Karačić, Tičinović, Magdić, Karačić, Brekalo, Bradarić, Zlomislić, Lukanić, Hrvanović, Jukić i Sabljić.

Zrinjski naredni kontrolni meč igra 27. januara protiv Sesveta.

Zatim početkom februara slijedi nastup na turniru u Šibeniku, gdje će protiv istoimenog domaćina Mostarci igrati dva puta po 60 minuta, a zatim isto tako i protiv Austrije iz Klagenfurta.

Prvi zvanični meč Zrinjski će imati 10. februara protiv Slavije iz Istočnog Sarajeva u osmini finala Kupa.