Kakav meč u Udinama: Dva preokreta, prekid zbog rasizma i golovi Samardžića i Jovića - Velika pobjeda Milana u 90+3!

Potpuna ludnica u duelu Udinezea i Milana.

Lazar Samardžić i Luka Jović strijelci u pobjedi Milana protiv Udinezea 3:2 Izvor: Andrea Bressanutti / LaPresse / Profimedia

Šta smo sve večeras vidjeli u Udinama!

Vodio je Milan golom Rubena Loftus-Čika, meč je potom prekinut zbog rasističkog vrijeđanja golmana gostiju Majka Menjona, nakon čega je domaćin stigao do preokreta, koji je sjajnim golom najavio Lazar Samardžić.

Činilo se da su "rosoneri" na konopcima, bili su blizu poraza sve do 83. minuta, a onda je viđen veliki preokret.

Jedan od ključnih trenutaka bio je ulazak Luke Jovića u igru u 75. minutu, nakon čega se Srbin upisao u strijelce osam minuta kasnije. Strijelac prvog gola za Milan Olivije Žiru je pogodio prečku, lopta se odbila na gol-liniju, gdje ju je dočekao Jović i sproveo u mrežu za 2:2.

Uslijedio je žestok napad gostiju. Još jedan "rezervista" Noa Okafor izrastao je u junaka utakmice. Nakon kornera, postigao je gol za 2:3, za veliku pobjedu svog tima.

Jović je u sjajnoj formi, ove sezone postigao je četiri gola, sve četiri u posljednjih mjesec dana.