Borac u Antaliji poražen od najtrofejnijeg kluba u Jermeniji.

Borac Pjunik uživo prenos Izvor: FK Borac

Fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su 2:0 od jermenskog Pjunika u drugoj pripremnoj utakmici u Antaliji.

Iako je Borac u prvom dijelu prvog poluvremena imao veći posjed najveća uzbuđenja vidjeli smo pred golom Borca. Prvo se zatresla stativa, a onda i mreža. U 25. minutu Pjunik je poveo golom Luke Juričića, nekadašnjeg fudbalera sarajevskog Željezničara.

Jakov Blagaić imao je najbolju šansu za crveno-plave u prvom dijelu kada se nakon kontranapada našao ispred golomana Pjunika koji brani njegov pokušaj.

Nismo vidjeli mnogo šansi na ovom meču, ali malo jači tempo bio je u drugom poluvremenu u kojem je Borac imao nekoliko šansi i polušansi.

Međutim, nije uspjela ekipa Vinka Marinovića ni u nastavku da postigne pogodak, a njene greške Jermenci su kaznili preko Malakjana koji je u 66. pogodio za konačnih 2:0.

Trener Vinko Marinović nakon sat vremena igre zamijenio je kompletnu ekipu, a i u prvom poluvremenu izvršio je dvije izmjene, kada su umjesto Čavića i Lukića ušli Kulašin i Marčetić.

Ovo je drugi poraz Borca na pripremama u Antaliji, pošto su identičnim rezultatom izgubili iz od Baltike iz Kalinjningrada, a do kraja boravka u Turskoj odigraće još četiri kontrolna meča.

Pjunik iz Jerevana je inače najtrofejniji klub u istoriji jermenskog fudbala i u tri domaća takmičenja osvojio je čak 33 trofeja, po čemu je apsolutni rekorder.

Titulu državnog prvaka ovaj klub je osvajao 15 puta, do trofeja u Kupu je dolazio osam puta, dok je deset puta osvajao Superkup.

Prošlu takmičarsku sezonu Pjunik je završio na drugom mjestu, uz tri boda minusa za prvakom Urartuom. Ipak, u ovoj sezoni tim jz Jerevana je nakon 20 kola prvoplasirani, sa 48 bodova, šest više od najbližih pratilaca Ararata-Jermenije i Noe.

Tok meča Borac - Pjunik pročitajte na Razvoj događaja!

17:17

KRAJ: Borac - Pjunik 0:2!

17:12

Pokušaj Pjunika

84' - Bio je to pokušaj sa nekih 25 metara nakon povratne lopte, ali neprecizno

17:05

Vranješ u šansi

76' - Dobru akciju Borca završio je ujdarcem Vranješ, međutim, lopta odlazi preko gola

17:00

Subić!

72' - Subić je odlično povukao u napad i na kraju ušao u šesnaeterac i sam šutirao, ali njegov šut je izblokiran u korner

16:53

GOOOL! Borac - Pjunik 0:2!

66' - Sjevnula je kontra Pjunika po lijevoj strani, a poslije centaršuta pogodio je Malakjan.

16:49

Promijenjena je kompletna ekipa Borca

16:45

Pokušaj Blagaića

58' - Šutirao je Blagaić iz velike daljine, golman Pjunika brani

16:42

Ubacivanje pred gol Pjunika

55' - Obećavala je akcija Borca, na kraju je lopta ubačena sa desnog krila na drugu stativu za Jurilja, međutim, bila je prejaka i nije uspio da dođe do nje

16:39

Pokušaj Erere

50' - Povukao je lijevi bek Borca a potom šutirao, golman Pjunika odbija u korner. Nakon udarca iz ugla Marčetić šutira glavom preko gola.

16:32

Počelo je drugo poluvrijeme

16:18

Šut Juričića za kraj prvog dijela!

45' - Pokušao je Juričić prizemnim udarcem iz prve nakon ubacivanja s desne strane, Milošević brani. Odmah poslije toga sudija je odsvirao kraj prvog poluvremena.

16:12

Izmjene u Borcu

Umjesto Čavića i Lukića u igri su Kulašin i Marčetić

16:08

Opasno je pred golom Borca

35' - Bilo je to ubacivanje iz slobodnog udarca iskosa sa desns strane, na kraju lopta je izbijena u korner

16:07

Prilika za Blagaića

33' - U šansi se našao Blagaić poslije kontranapada, našao se ispred golmana Pjunika koji brani njegov udarac

16:06

Slobodan udarac Pjunika

32 - novi pokušaj Pjunika, sada iz slobodnog udarca sa 23-24 metra, Milošević odbija loptu

16:05

30' - Milošević siguran

30' - Pokušao je Viljela sa nekih 25 metara, ali šutirao je direktno u dobro postavljenog Miloševića

16:00

GOOOOL! Borac - Pjunik 0:1

25' - Pjunik vodi 1:0 protiv Borca. Nakon centaršuta još jednom je glavom šutirao Luka Juričić i pogodio gol Borca za vođstvo jermenske ekipe.

15:53

Lukić ispred golmana!

18' - Našao se Jovo Lukić iza odbrane Pjunika, ali je dosuđen ofsajd.

15:49

STATIVA!

15' - Tresla se stativa Borca poslije udarca Jermenaca, a prethodno je pokušao glavom i Juričić, ali je Milošević odličnom intervencijom spasio svoj gol

15:48

Ćelić je pokušao

13' - Štoper Borca pokušao je poslije kornera, međutim šutirao je pored gola

15:45

Opasan napad Pjunika

11' - Bila je to dobra okomita lopta za Juričića, ali Šušić je odlično reagovao. Nešto kasnije u nastavku napada Juričić je pokušao glavom, ali preko gola odlazi lopta

15:43

Novi korner za Borac

9' - Loše ubacivanje Blagaića iz kornera