Veliki preokret Obale Slonovače: Sa igračem manje od 0:1 do 2:1 i polufinala Afričkog kupa nacija

Golovima u 90. i 122. minutu domaćin Afričkog kupa nacija stigao do polufinala kontinentalnog prvenstva.

Obala Slonovače Izvor: Issouf SANOGO / AFP / Profimedia

Fudbaleri Obale Slonovače plasirali su se večeras u polufinale Afričkog kupa nacija, pošto su u Buakeu pobijedili Mali poslije produžetaka sa 2:1. Poslije regularnog dijela meča rezultat je bio izjednačen 1:1, a ovo je prvi meč na prvenstvu Afrike koji je riješen tokom dodatnih 30 minuta. Dva meča osmine finala, koja su otišla u produžetke, pobjednika su dobili tek nakon penala.

Poveo je Mali golom Dorželes Nenea u 71. minutu, da bi domaćin turnira do izjednačenja stigao pogotkom Simona Adingra u 90. minutu. Plasman u polufinale Obali Slonovače donio je Umar Diakite pogotkom u drugom minutu nadoknade drugog produžetka.

Obala Slonovače je od 43. minuta igrala sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Odilon Kosunu. Iako je Mali vodio, nije uspio da sačuva prednost i uprkos igračkom suficitu eliminisan je sa turnira.

U polufinalu Obala Slonovače će igrati protiv Konga.

U drugom meču za plasman u finale igraće Nigerija i bolji iz dvoboja Zelenortskih Ostrva i Južnoafričke Republike, koji je u toku.