Novo iznenađenje na Afričkom kupu nacija, ispao još jedan favorit

Nema kraja iznenađenjima na prvenstvu Afrike.

Južnoafrička Republika Izvor: BackpagePix / PA Images / Profimedia

Aktuelni šampion Senegal i vicešampion Egipat ispali su sa Afričkog kupa nacija, a sinoć je viđeno još jedno iznenađenje na stadionu "San Pedro" u Obali Slnovače.

Fudbaleri Južne Afrike plasirali su se u četvrtfinale Afričkog kupa nacija, pošto su pobijedili favorizovanu selekciju Maroka sa 2:0. Strijelci za Južnu Afriku bili su Evidens Makgopa u 57. i Teboho Mokoena u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Maroko je u 84. minutu pri rezultatu 0:1 imao veliku priliku za izjednačenje, ali Ašraf Hakimi nije uspio da realizuje jedanaesterac. Južna Afrika će u četvrtfinalu igrati protiv Zelenortskih Ostrva.

Plasman u narednu fazu nešto ranije izborio je Mali. Slavio je protiv Burkine Faso 2:1 autogolom Edmonda Tapsobe i Lasima Sinajoka, dok je jedini gol za Brukinu Faso postigao Bertand Traore u 57. minutu iz jedanesterca. U četvrtfinalu ga očekuje duel sa domaćinom turnira, Obalom Slonovače.

Sada su poznati svi parovi četvrtfinala Afričkog kupa nacija, koji su na programu 2. i 3. februara: