"Zakuvalo" se u Hrvatskoj - Dinamo na dva boda iza Hajduka!

Dinamo je trijumfovao nad Goricom i dodatno se približio Splićanima.

sergej jakirović Izvor: Luka Stanzl/PIXSELL/PIXSELL

U Hrvatskoj se "zakuvalo" u borbi za titulu!

Kasnio je Dinamo sedam bodova za liderom Hajdukom nakon prvog dijela sezone, uz meč manje. "Modri" su, međutim, iskoristili dva kiksa "bilih" koji su ispustili lidersku poziciju (poraz od Rijeke 1:2 i remi sa Osijekom 1:1) i sa dvije pobjede prišli timu sa Poljuda na dva boda minusa, uz činjenicu da tek treba da se izjednače po broju utakmica:

DINAMO – GORICA 2:0 (1:0)
/Baturina 33, Špikić 73/

Na vrhu HNL-a tako je nastala ogromna gužva – lider je Rijeka, koja je na posljednja četiri prvenstvena meča upisala isto toliko pobjeda, Splićani za Riječanima kasne dva boda, dok su Zagrepčani na minus četiri, uz dva vezana trijumfa u nastavku prvenstva.

Do pobjede su ekipu Sergeja Jakirovića večeras vodili Martin Baturina, koji je mrežu Gorice pogodio u 33. minutu, te Dario Špikić, koji je golom u 73. minutu praktično ovjerio trijumf branioca titule, koji će u narednom kolu morati da bude na oprezu.

Sljedećeg vikenda, Jakirovićev tim će na gostovanju ukrstiti koplja sa gradskim rivalom Lokomotivom, koja je na otvaranju 2024. godine, u zaostaloj utakmici četvrte runde, nemilosrdno odnijela tri boda sa Maksimira (0:3).

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!