Još jedan premijerligaš opravdao ulogu favorita: Posušje preko Laktaša do četvrtfinala Kupa BiH

Prvoligaš Republike Srpske nemoćan na "Mokrom docu".

HŠK Posušje Izvor: Promo/HŠK Posušje/Mate Mitar

Nakon Zrinjskog, još jedan premijerligaš opravdao je ulogu favorita u meču osmine finala Kupa BiH i plasirao se u narednu rundu najmasovnijeg takmičenja.

Posušje je na svom stadionu "Mokri dolac" savladalo Laktaše 2:0 golovima Darija Pavkovića u 2. i 22. minutu.

Za razliku od duela između Jedinstva (Bihać) i GOŠK-a iz Gabele, drugoligaš nije uspio da napravi iznenađenje u Posušju. Domaći su u prvom dijelu prvog poluvremena stekli sigurno vođstvo, te mirnije odigrali ostatak susreta.

Izvor: Promo/HŠK Posušje/Mate Mitar

Prvoligaša Republike Srpske kao da je presjekao gol u uvodnim minutima meča, a nakon što je još jedna lopta završila iza leđa golmana Laktaša Kneževića, sve je bilo gotovo u Hercegovini. Nedugo zatim Erik je imao priliku i za treći gol domaćina, ali prečka je bila saveznik Laktašana.

I u drugom poluvremenu domaći tim bio je konkretniji, ali po veoma teškom terenu nije viđeno mnogo uzbuđenja.

Posušje je zasluženo izborilo plasman među osam najboljih u Kupu BiH. Podsjetimo, žrijeb četvrtfinala zakazan je za utorak, a osim Posušja u bubnju će se još naći Velež, Jedinstvo i Zrinjski, dok su preostali mečevi osmine finala na programu u nedjelju.

POSUŠJE: Galić, Bekavac, Rozić, Kamenar, Begić, Erik, Marić, Z. Begić, Maglica, Pavković, Lučić. Trener: Denis Ćorić.

LAKTAŠI: Knežević, Milić, Šikanjić, Škorić, Trivić, Ostojić, Petrović, Babić, Bosančić, Tešić, Dojčinović. Trener: Miljan Bajić.

Borac - Zvijezda 09 (18.30)

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!