Velež prvi četvrtfinalista Kupa BiH: Tuzlaci postigli DVA GOLA ZA MINUT, pa ispali

Sjajan meč u Mostaru na otvaranju drugog dijela sezone.

Velež Tuzla siti Izvor: Promo/FK Tuzla City

Mostarski Velež prvi je učesnik četvrtfinala Kupa BiH.

U sjajnoj utakmici na stadionu "Rođeni", Mostarci su pred domaćom publikom stigli do pobjede protiv Tuzla sitija 3:2 (1:0). U prvom poluvremenu viđen je samo jedan pogodak, a onda u nastavku pravi vatromet.

VELEŽ - TUZLA SITI 3:2 (1:0)
/Vehabović 20, Suljić 50, Haskić 69 - Hadžić 60, Delimeđac 61/

Domaćin je do vođstva stigao nakon 20 minuta igre, kada je nakon lijepe akcije loptu u mrežu gostiju sproveo Vehabović.

U 50. minutu "crveni" su postigli i drugi gol. Gulijašvili je nakon brzog kontranapada asistirao, Haskić propustio loptu kroz noge, a Suljić lijepo pogodio za uvećanje prednosti "rođenih" i činilo se tada da je sve već gotovo s obzirom da gosti nisu prijetili i teško je bilo očekivati da mogu sustići zaostatak od dva gola.

Ipak, u razmaku od nepuna dva minuta, igrači Tuzla sitija stigli su do izjednačenja. Prvo je lošu reakciju odbrane domaćih kaznio Karić, nakon čega je Delimeđac postigao sjajan gol za 2:2.

Potom su ponovo angažovanije zaigrali igrači Veleža i do novog vođstva stigli već u 69. minutu. Mrežu Tuzlaka zatresao je Haskić. Iako je do kraja ostalo dvadesetak minuta, rezultat se više nije mijenjao, pa je mostarski klub izborio plasman u narednu rundu takmičenja.

VELEŽ: Duka, Oreč, Zvonić, Čaić, Pršeš, Gulijašvili, Suljić, Haskić, Domić, Vehabović, Souza. Trener: Dean Klafurić.

TUZLA CITI: Lolić, Nikić, Bihorac, Delimeđac, Hadžić, Mehanović, Pantelić, Osmić, Ćosić, Kobiljar, Mašović. Trener: Slavko Petrović.

Preostali mečevi osmine finala Kupa BiH na programu su tokom vikenda, a žrijeb četvrtfinala biće održan u utorak, 13. februara.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!