Vlahović za dva i po minuta probio bedem Frozinonea, uslijedio je šok za "staru damu", a onda opet Dušanova majstorija!

Već na startu meča 26. kola Serije A, srpski napadač stigao do 14, a potom i do 15. gola u sezoni.

Dušan Vlahović Izvor: Shutterstock

Gledaoci u Torinu nisu se ni smjestili na tribine, a Juventus je već poveo protiv Frozinonea.

Odmah na startu meča 26. kola Serije A, tačnije u 3. minutu, fudbaleri "stare dame" odigrali su odličnu akciju, na kraju je Veston Mekeni uposlio Dušana Vlahovića, a srpski napadač reagovao je iz prve i zatresao mrežu gostiju.

Ipak, Frozinone je vrlo brzo uzvratio i stigao do velikog preokreta. Uspavanost odbrane "bjankonera" kaznio je Valid Šedira i pogodio za 1:1 već u 14. minutu, da bi na isteku pola sata igre neočekivano vođstvo gostima donio Marko Brešanini.

Međutim, u 32. minutu Vlahović je postigao i drugi gol, ponovo na asistenciju Mekenija, te vrlo brzo svoj tim vratio u igru nakon dva šokantno primljena pogotka.

Bio je to 15. prvenstveni gol Srbina u sezoni.

Srpski reprezentativac trenutno je drugi strijelac lige, a ispred njega je samo nezaustavljivi Lautaro Martinez, koji je ove sezone dao 20 golova. Ipak, Vlahović je najbolji strijelac u 2024. godini, jer je već devet puta tresao protivničke mreže.

Nakon goleade u prvih pola sata, očekivalo se nastavak serije pogodaka i u nastavku meča, ali mreže su ostale netaknute sve do 95. minuta. U petom minutu nadoknade dosuđen je korner za domaće, Vlahović se našao u šesnaestercu rivala i asistirao, a Danijele Rugani skoro iz mrtvog ugla postigao je gol za 3:2.

Srpski napadač tako je nakon dva gola upisao i asistenciju, te nema sumnje da je najzaslužniji za tri boda, koji ekipu Masimilijana Alegrija ostavlja u kakvoj-takvoj borbi za titulu sa neprikosnovenim Interom.