Goleada na "Mokrom docu": Posušje i Sloga Meridian priredili spektakl navijačima - gol odluke u 94. minutu! (FOTO)

Sjajna utakmica u prvom četvrtfinalnom duelu Kupa BiH.

Posušje Sloga Izvor: Promo/HŠK Posušje

Posušje i Sloga Meridian prikazali su veoma dobru igru i u prvom duelu četvrtfinala Kupa BiH, a nakon mnogo uzbuđenja, Posušaci su do pobjede stigli u četvrtom minutu nadoknade.

Viđeno je pet pogodaka, nekoliko preokreta i na kraju slavlje Posušja, pa Dobojlije u revanšu 13. marta u Modriči dočekuju sa golom minuta i tada će pasti odluka ko će u polufinale najmasovnijeg takmičenja.

POSUŠJE - SLOGA MERIDIAN 3:2 (0:1)
/Kamenar 61, Petrović 65, Babić 90+4 - Božičković 17, Vidić 70/

Vidić je u 13. minutu zaprijetio, ali promjene rezultata nije bilo. Samo četiri minuta kasnije, Božićković je matirao Ilinčića. Kao da Vidićevu prijetnju domaći nisu shvatili ozbiljno, loša je reagovala odbrana i Božičkoviću dopustila da šutira bez bloka, što je igrač dobojskog tima kaznio i doveo Slogu Meridian u vođstvo.

U prvom poluvremenu domaćin kao da nije postojao na terenu, ali ulaskom Kamenara u nastavku stvari su se promijenile, pa su Posušaci za samo četiri minuta stigli do preokreta. Iskusni hrvatski vezista prvo je u 61. minutu pogodio glavom nakon lijepe akcije za izjednačenje, a onda u 65. minutu asistirao Pavkoviću za 2:1.

Ipak, greška domaćih skupo ih je koštala u 70. minutu, kada je Vidić lijepim lob udarcem matirao Ilinčića, koji je par sekundi ranije lošim dodavanjem napravio problem svom timu.

Tu se domaći nisu zaustavili, nego su do kraja tražili pobjedu. I do nje su došli u 94. minutu.

Još jednom je Kamenar bio začetnik akcije, tačnije odlično je izveo korner s lijeve strane, lopta je poslije odbitka stigla do "rezerviste" Babića, koji ju je fenomenalnim udarcem poslao neodbranjivo u gol Dobojlija, za veliku pobjedu 3:2.

• POSUŠJE: Ilinčić, Vrgoč, Brković (54. Petrović), Mandić (46. Kamenar), Žoao Erik (82. Babić), Marić, Maglica, Hanuljak (46. Z. Begić), Pavković (75. Rozić), Lučić, Boban. Trener: Denis Ćorić
  • SLOGA MERIDIAN: Šćekić, Nikolić, Predragović (46. Redžić), Božičković (90+2. Perković), Popara (46. N. Dujaković), Batar (65. Grabež), Mrzić (83. Dadić), Milanović, Kvesić, Varga, Vidić. Trener: Vlado Jagodić.