U prvom četvrtfinalnom duelu Banjalučani i Sarajlije nisu mogli do gola, ali je uzbuđenja na terenu i te kako bilo.

FK Borac FK Sarajevo užvio prenos livestream četvrtfinale Kupa BiH Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Borac i Sarajevo odigrali su 0:0 u prvom meču četvrtfinala Kupa BiH, pa tako obje ekipe revanš meč 13. marta na "Koševu" dočekuju bez rezultatske prednosti.

BORAC - SARAJEVO 0:0

Iako su od samog starta obje ekipe krenule ofanzivno, na kraju se mreže nisu tresle, ali je velika gužva viđena na terenu u samom finišu utakmice, kada je sudija Irfan Peljto podijelio čak sedam žutih kartona.

Lukić, Kvržić i Erera opomenuti su kod Borca, dok su žute kartone u gostujućem sastavu zaradili Hasić, Đuričković i Oliveira, te jedan od igrača s klupe "bordo" tima.

Kada su dešavanja na terenu u pitanju, mnogo više uzbuđenja viđeno je u prvom poluvremenu. Najbolju priliku imali su gosti u 27. minutu, kada je Kjereme odlično šutirao, ali je Milošević vrhovima prtstiju loptu skrenuo u prečku i ostalo je 0:0.

U nastavku su i jedni i drugi igrali veoma oprezno, pa su ozbiljnije prilike izostale.

Kao da su i jedni i drugi bili svjesni da će revanš za 14 dana odlučiti putnika u polufinale, tako da u prvom susretu nisu željeli da rizikuju previše.

Početak meča obilježila je i zastava, kojom su Banjalučani brutalno prozvali Sarajlije.

Detalje meča potražite u sekciji "RAZVOJ DOGAĐAJA".

90+8 - Rožman "krade vrijeme"

Duraković mijenja Radovića, a Aničić Julardžiju.

20:19

Bakljada Lešinara

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

20:18

90+1 Šest minuta nadoknade

20:17

90+1' - Čataković mijenja Oliveiru

Još jedna promjena kod Sarajlija.

20:17

89' - Vranješ prijeti

Šutirao je Vranješ glavom, ali nema uzbuđenja.

20:10

Sedam žutih kartona

Peljto je podijelio šest žutih kartona igračima na terenu (Lukić, Kvržić, Erera kod Borca, te Hasić, Đuričković i Oliveira kod Sarajeva) i jedan rezervnom fudbaleru Sarajeva.

20:07

79' - Gužva na terenu

Velika gužva na terenu, prava tuča između nekoliko igrača oba tima. Vidjećemo kako će Peljto riješiti ovu situaciju.

19:59

72' - Još tri izmjene vrši Marinović

Blagaić, Makarić i Jurilj su završili meč, u igri su u posljednjih 20-ak minuta su Vranješ, Lukić i Hrelja.

19:58

71' - Milošević brani

Matanović je krenuo u napad, šutirao, ali Milošević je upisao prvu intervenciju u drugom poluvremenu.

19:57

69' - Promjene i kod gostiju

I Simon Rožman odlučio se na dvije promjene. Anđušić i Mehmedović su izašli, dok su na terenu sada Hasić i Buljubašić.

19:54

66' - Konačno prijeti Borac

Sjajan solo-prodor mladog Vukovića, koji je juče produžio ugovor s Borcem, prevario je svog čuvara, šutirao snažno, ali Iliev šalje loptu u korner.

19:51

63' - Prvi žuti karton na utakmici

Kapiten Sarajeva Kjereme zaradio je žuti karton nakon neopreznog starta nad Vukovićem, te je postao prvi igrač sa opomenom na večerašnjem susretu.

19:46

59' - Dvostruka izmjena kod Borca

Terzić izlazi, u igri je Nišić, a Vuković mijenja Kulašina.

19:43

56' - Atraktivan pokušaj Penjarande

Prvi kakav-takav šut u nastavku. Nakon ubacivanja iz auta, atraktivno je "makazicama" pokušao Penjaranda, ali završila je lopta daleko od Borčevog gola.

19:32

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Nema izmjena.

19:15

POLUVRIJEME

Kraj prvog poluvremena, na semaforu je i dalje početnih 0:0.

19:11

43' - Finiš prvog poluvremena

Solidan meč na Gradskom stadionu, ali mreže i dalje miruju.

19:02

34' - Loš šut Đuričkovića

Više se igra na polovini Borca, šutirao je sada i Đuričković, ali Milošević brani bez problema.

18:55

27' - PREČKA!

Najbolja prilika za meču. Kjereme je šutirao, Milošević vrhovima prstiju zahvatio loptu i skrenuo je u prečku. I dalje nema golova, ali gosti sve opasniji.

18:53

25' - Oliveira šutira pored gola

Dobra dubinska lopta za Oliveiru, pobjegao je svojim čuvarima, ali nije dobro zahvatio loptu i ona je otišla pored desne stative Miloševićevog gola.

18:52

23' - Pokušava i Kvržić

Samo minut nakon Grahovca, pokušao je i Kvržić, ali ostaje 0:0.

18:50

22' - Grahovac šutira, Iliev brani

Dobra prilika sada za Borac nakon perioda mirne igre. Šutirao je kapiten "crveno-plavih" sa distance, ali je Iliev odbranio.

18:40

12' - Sedam prekršaja

Isprekidana igra, u prvih 12 minuta viđeno je čak sedam prekršaja, dva Borac i pet Sarajeva.

18:34

Podrška za Sarajevo

Imaće gosti podršku na Gradskom stadionu. Na tribine pristižu i navijači Sarajeva.

18:32

3' - Pokušaj Makarića

Otvorena utakmica od starta, nakon prilike za Sarajevo, sada šansa i za Borac. Makarić je šutirao, ali nema promjene rezultata.

18:31

Brutalna prozivka

Navijači Borca na originalan način prozvali direktora Sarajeva zbog neprimjerene izjave.

18:30

2' Opasan napad Sarajlija

Odmah prijete gosti. Anđušić je šutirao, ali nije bilo potrebe za intervencijom Miloševića

18:29

1' - Počeo je meč

18:29

Na tribinama Mušić i Trkulja

Duel Borca i Sarajeva sa tribina će pratiti i nekadašnje košarkaškice Aleksandra Mušić i Jadranka Trkulja.

18:24

Poklon dres za Sašu Čađo

Sportski direktor Borca Oliver Jandrić pred početak utakmice uručio je košarkaškoj reprezentativki Srbije Saši Čađo poklon dres Borca sa brojem šest.