Pljušte rekordi Harija Kejna! Bajern brojao do osam uz novi "het-trik" engleskog napadača!

Engleski napadač Hari Kejn nastavio je da postiže pogotke za minhenski klub, koji je najubjedljivijom pobjedom nad Majncom (8:1) smanjio zaostatak za vodećim Leverkuzenom u Bundesligi.

Bajern Majnc Hari Kejn Izvor: Shutterstock

Hari Kejn ne staje!

Sa dva nova gola osigurao je 18. pobjedu za bavarski tim, koji je smanjio minus na sedam bodova za "apotekarima", koji u nedjelju dočekuju Volfsburg.

BAJERN - MAJNC 8:1 (3:1)

Već u prvih 20. minuta Bajern je stekao dva gola viška i trasirao put ka novom trijumfu (Kejn i Leon Gorecka), da bi Nadiem Amiri majstorski iz slobodnog udarca smanjio poslije pola sata igre na "Alijanc Areni".

I kad se činilo da će Bavarci na odmor samo s golom prednosti, ukazao se ponovo Kejn i na asistenciju Gorecke ponovo pogodio mrežu Robina Zentnera - 3:1.

U nastavku su izabranici Tomasa Tuhela postigli još tri gola - najprije je gostujuću mrežu pogodio Tomas Miler, a potom i Džamal Musijala za "petardu" nakon asistencije Kejna, da bi se u strelce upisao i Serž Gnabri, i to petom (6:1)!

"Het-trik" Kejn je kompletirao u 70. minutu nakon što je odbijanac pospremio u Zentnerovu mrežu.

Bio je to 30. gol Engleza u njegovoj prvoj sezoni u Bajernu, čime je nadmašio dosadašnje najbolje strelce u minhenskom klubu zajedno s obzirom da su u premijernim sezonama Robert Levandovski (17 u 2014/15) i Mario Gomez (10 u 2009/10) ukupno zabilježili tri gola manje.

Takođe, bio je ovo i njegov osmi put da postigne najmanje dva gola na jednoj utakmici ove sezone, čime je nadmašio prethodne rekordere Uvea zelera i Fridhelma Koniecku 1963/64. odnosno Tonija Polstera iz 1993/94. koji su to uspijevali sedam puta.

A i jedini je fudbaler Bajerna u istoriji koji je u debitantskoj sezoni u dresu minhenske ekipe postigao čak četiri "het-trika". Ukupno na 34 meča u svim takmičenjima Kejn je postigao 37 golova.

Impresivno!

Gorecka je postavio konačan rezultat u drugom minutu sudijske nadoknade - 8:1.

Inače, ovo je bila najubjedljivija pobjeda Bajerna nad Majncom u klupskoj istoriji, a dosad je najveće poraze Majnc od bavarske ekipe doživio 2019. godine kada je u martu bilo 6:1, a u avgustu 6:0.