Burna izjava kapitena Zvezde o Partizanu: "Valjaju se po terenu, a sada slave!"

Strijelac gola za Zvezdu u 172. "vječitom derbiju" govorio odmah poslije remija na "Marakani".

Vječiti derbi Uroš Spajić o Partizanu  Izvor: TV Arena sport/screenshot

Poslije derbija Crvena zvezda - Partizan 2:2, crno-bijeli ostali su prvi na tabeli, sa bodom više od domaćina, koji nije iskoristio ogroman broj prilika, tri puta pogađao prečku...

Dok su crno-bijeli slavili, Uroš Spajić je dao izjavu za TV Arena sport:

"Davno nije bilo ovoliko neiskorišćenih šansi, zahvalio bih se navijačima, svaka čast momcima na prikazanoj igri, po meni šampionskoj, igrali smo protiv protivnika koji nije došao da igra fudbal po meni, svaka im čast, osvojili su bod, po to su i došli, valjali su se danas, šteta zbog ovih ljudi, idemo dalje, nastavljamo, Zvezda mora da dominira i da igra napadački."

Uroš Spajić dao je vodeći Zvezdin gol u posljednjim minutima prvog poluvremena, ali ta prednost crveno-bijelih nije dugo trajala jer je Partizan već u sljedećem napadu izjednačio udarcem Mateuša Saldanje.

Početkom drugog poluvremena Aldo Kalulu je dao gol za preokret crno-bijelih i prednost 2:1, a onda je Šerif Endiaje u 70. postavio konačnih 2:2.

Uslijedio je niz prilika za domaćina, crveni karton za Partizanovog rezervistu Ksandera Severinu, a najviše zahvaljujući golmanu Partizana Aleksandru Jovanoviću rezultat se nije mijenjao.

Partizan je ostao prvi poslije drugog od tri derbija ove sezone, sa bodom više od Zvezde.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!