Spektakularni 172. "vječiti" derbi završen neriješeno, Crvena zvezda - Partizan 2:2. Crno-bijeli zadovoljniji jer ostaju prvi na superligaškoj tabeli!

Crvena zvezda Partizan uživo prenos livestream  Izvor: MN PRESS

U 172. vječitom derbiju, Crvena zvezda - Partizan 2:2! Uroš Spajić u 45. minutu doveo je domaće u prednost, Mateuš Saldanja u 46. i Aldo Kalulu u 49. napravili su preokret i najavili pobjedu crno-bijelih, a onda je Šerif Endiaje u 67. minutu postavio konačnih 2:2. Uslijedio je niz napada Crvene zvezde, tri puta se tresla prečka Partizanovog gola, ali su crno-bijeli preživjeli!

Partizanov rezervista Ksander Severina isključen je u 74. minutu zbog udaranja laktom Šerifa Endiajea i da su crno-bijeli izgubili sigurno bi bio tragičar, jer je na terenu proveo samo desetak minuta. Na njegovu sreću i na veliku radost lidera, Partizanova odbrana je preživjela, Ivanić, Mimović i Endiaje pogađali su prečke, Osman Bukari je promašio tri ogromne šanse...

Poslije derbija kakav Srbija godinama nije vidjela, situacija na tabeli ostaje ista i najavljuje burni nastavak trke za titulu.

19:23

"Došli da se valjaju, sada slave 2:2"

Zvezdin kapiten Uroš Spajić dao je burnu izjavu poslije derbija.

KRAJ UTAKMICE, ZVEZDA - PARTIZAN 2:2!

Partizan se branio i odbranio i ostaje prvi poslije 172. vječitog derbija, sa bodom više od Zvezde!

19:05

Jovanović izbija loptu u korner, 100. minut!

Milamn Rodić je centrirao, a golman Partizana izbio loptu iz "ćoška" svog gola. Poslije kornera, Hgvanr je ponovo loše centrirao.

19:05

Denil Kastiljo leži, sudija Ilić prekida igru

Na isteku devetog minuta nadoknade, Partizanov vezista se žali na povredu i meč je prekinut.

19:01

Saša Jovanović leži na zemlji, sudija Ilić ga upozorava

Partizanov golman je drugi put u ovom poluvremenu legao na travu zbog povrede zadnje lože, a sudija ga je upozorio da će nadoknaditi i to što je sada zaustavljeno.

U toku je sedmi minut nadoknade.

18:56

Igraće se još osam minuta!

18:55

Partizan se ponovo odbranio dok je "visio" gol!

Zvezda niže promašaje u završnici! Hvang je centrirao, Endiaje u gužvi pogađa "živi zid" na gol-crti Partizanovog gola.

18:51

Zvezda treći put pogađa prečku!

Zvezdin bek Ognjen Mimović gađao je iz gužve, lopta je pogodila prečku i odbila se na gol-liniju. Partizan se odbranio, a Zvezda treći put pogađa prečku - poslije Ivanića i Endiajea, sada je i "bonus" crveno-bijelih zatresao okvir gola.

18:46

Velika šansa za Zvezdu, Jovanović spasava Partizan!

Điga je gađao glavom, Jovanović "skinuo" loptu sa gol-linije, a onda je Zvezdin defanzivac prebacio gol!

18:45

79' Prečka! Šerif Endiaje!

Gađao je glavom Zvezdin centarfor i zatresao okvir Partizanovog gola!

18:45

Severina je isključen! Partizan do kraja sa igračem manje

Sudija Pavle Ilić pokazao mu je drugi žuti karton u 74. minutu zbog udaranja laktom Šerifa Endiajea.

18:33

GOOOL - ZVEZDA JE IZJEDNAČILA NA 2:2!

Centarfor Šerif Endiaje pogodio je poslije kornera u 67. minutu za 2:2!

Drugi put na utakmici Zvezda je kaznila lošu reakciju crno-bijelih poslije kornera i potpuno otvorila završnicu utakmice.

18:28

64' Mijenja i Duljaj

Mateuš Saldanja izlazi iz igre poslije dobijenog žutog kartona, umjesto njega ulazi Samed Baždar.

Iz igre izlazi i Bibras Natho, mijenja ga Ksander Severina.

18:24

Gol crno-bijelih za 2:1 i potpuni preokret

18:22

56' Dupla izmjena u Zvezdi

Marko Stamenić izlazi, umjesto njega je na desnom beku Ognjen Mimović kao bonus, dok će Srđan Mijailović sa desnog beka na poziciju defanzivnog veziste.

Izlazi i Gelor Kanga, umjesto njega je na terenu Piter Olajinka!

18:21

Bukaru promaćuje TREĆU ogromnu šansu

Opet je bio u petercu, imao je pred sobom gol i jednog igrača Partizana i pogodio ga je - korner. Treća velika prilika za Zvezdinog napadača, koji postaje tragičar dok meč odmiče.

18:21

52' Gajas Zahid izlazi, Partizan je sada na PLUS 4!

Denil Kastiljo ulazi umjesto asistenta za vodeći gol! Kastiljo igra na poziciji defanzivnog veziste i ojačaće odbranu Duljajevog tima, koji je u sjajnoj poziciji. Crno-bijeli u ovom trenutku imaju četiri boda prednosti u odnosu na Zvezdu!

18:17

49' GOOOL, PARTIZAN VODI 2:1!

Kalulu je donio Partizanu prednost 2:1 poslije kontre!

Ekspresni kontranapad crno-bijelih, Goh za Zahida, a on za Alda Kalula, koji je istrčao pred Glazera i poslao loptu u mrežu šutem po zemlji!

18:13

48' Velika šansa za Partizan, za 2:1!

Bibras Natho je šutirao poslije velike greške Gelora Kange, ali je Uroš Spajić bio na pravom mjestu i odlično reagovao. Spriječio je vjerovatni gol i vođstvo crno-bijelih.

18:10

... A ovako je Partizan izjednačio

18:09

Ovako je Zvezda povela...

17:58

Poluvrijeme i veliki problem za Zvezdu!

Crveno-bijeli moraju na pobjedu bez najboljeg igrača!

Izvor: Kurir / Nemanja Nikolić

17:51

46' GOOOL, PARTIZAN JE ODMAH IZJEDNAČIO!

Mateuš Saldanja je kaznio istrčavanje Glazera i izjednačio poslije praktično dva minuta od Zvezdinog gola!

17:51

45' GOOOL, ZVEZDA VODI 1:0!

Uroš Spajić dobio je prostor u petercu i zakucao loptu u gol Partizana! U VAR sobi provjeravana je situacija zbog eventualnog prekršaja na Bibrasu Nathu, ali je gol regularan i crveno-bijeli su iskoristili ovu šansu, poslije niza promašaja!

17:51

Opet velika šansa i opet Jovanović!

Bukari je opet imao zicer situaciju, "jedan na jedan", ali je Aleksandar Jovanović opet spasio crno-bijele!

17:45

Poništen gol Zvezde!

Mirko Ivanić probio je po lijevoj strani i u 42. minutu, odlično centrirao ka Endiajeu, a on se aktivirao iz nedozvoljene pozicije i dao gol, koji je bio poništen.

17:41

STATIVA!

Mirko Ivanić utrčao je po lijevoj strani, ubacio loptu u peterac, a ona se odbila i pogodila okvir gola. Ogromne probleme pravi Ivanić na strani na kojoj je bek Partizana Aranđel Stojković.

Izvor: MONDO

17:39

Glazer spreman pri korneru Partizana

U mirnijoj fazi derbija, Bibras Natho centrirao je iz kornera, a njegov zemljak Omri Glazer "boksovao" je loptu daleko od gola i spriječio šansu crno-bijelih.

17:37

Lijepa slika sa derbija - pozdrav trenera

17:35

31' Problem za Zvezdu, Dragović se srušio na teren, pa izašao!

Kapiten Zvezde doživio je povredu ramena i srušio se na teren. Ovo ne izgleda dobro, jer je pozvao doktora da dođe i odmah mu pomogne.

Ovako je doživio povredu:

17:26

Prekid zbog topovskih udara

Gelor Kanga sprema se da izvede korner, a Grobari su nedaleko od njega bacili eksplozivne naprave, lete i stolice.

17:26

Kanga šutira - lopta odlazi preko gola!

Neko u živom zidu je reagovao i lopta je otišla u korner. Još jednu veliku priliku Zvezda nije iskoristila.

17:24

22' Slobodnjak za Zvezdu na 18 metara od gola

Hvang pada poslije starta Kalulua, a uz proteste igrača Partizana sudija Pavle Ilić dosuđuje slobodni udarac koji je velika prilika za domaćina.

17:19

16' OGROMAN promašaj Bukarija!

Crvena zvezda propušta TREĆU veliku priliku!

Milan Rodić savršeno je centrirao sa lijeve strane, a Osman Bukari je sa nekoliko metara promašio cijeli gol.

17:18

15' Prva šansa za Partizan!

Natho je izveo slobodni udarac, Svetozar Marković je gađao glavom, a Omri Glazer je bio na mjestu!

17:18

Pogledajte koreografije Delija i Grobara

Derbi Zvezda - Partizan bio je prekinut već u prvom minutu!

17:11

8' Endiaje je imao veliku šansu - Jovanović brani!

Osman Bukari je centrirao sa desne strane, centarfor Zvezde je šutirao, a Partizanov golman odbranio i izbio loptu u korner. Druga velika prilika za crveno-bijele.

17:09

7' Ogromna prilika za Stamenića!

Mirko Ivanić sa lijeve strane je našao Marka Stamenića, a on je šutirao pored desne stative sa oko sedam metara od gola. Gajas Zahid je zakasnio za njim.

17:07

4' Endiaje šutira - ofsajd!

Ivanić je proigrao centarfora, koji je bio iza leđa odbrani crno-bijelih i sudije su zaustavile igru.

17:05

Odmah prekid zbog velikog dima

Delije su zapalile baklje i dim je učinio teren teško vidljivim. Sudija Pavle Ilić odmah je zaustavio igru.

Duljaj poslao Natha od starta!

Iako smo očekivali da Bibras Natho zaigra u drugom dijelu meča i da sačuva snagu za tu, odlučujuću fazu, Duljaj je ipak od starta poslao najbolje igrače na teren.

Jovanović - Stojković, Kovačević, Marković, Antić - Ovusu, Natho - Kalulu, Zahid, Goh - Saldanja.

16:23

Milojević odabrao ovih 11!

Kao što je MONDO i najavio, Zvezda je izašla na derbi sa iskusnom defanzivnom linijom, a "bonus" je zadnji vezni Marko Stamenić. Ovo je sastav crveno-bijelih: Glazer - Mijailović, Spajić, Dragović, Rodić - Stamenić, Kanga - Bukari, Hvang, Ivanić - Endiaje

16:06

SASTAVI!

Izvor: Superliga.rs

15:40

Sastav Zvezde!

Vladan Milojević ima problem na desnom boku gdje će Srđan Mijailović morati da "pokrpi" rupu nastalu povredom Koste Nedeljkovića. Takođe, trener Zvezde tokom proljeća nije definisao koji igrač mu je bonus, pa se očekuje da na petoj utakmici dobijemo i petog mladog fudbalera u startnoj postavi!

Imajući u vidu sve okolnosti, ovo je sastav Crvene zvezde koji očekujemo na početku derbija!

15:39

Sastav Partizana!

Igor Duljaj je na konferenciji pred meč rekao da ima dvije dileme pred utakmicu, a da će ih riješiti nakon posljednjeg timskog treninga. Tada je trebalo da se vidi da li će Svetozar Marković i Mateuš Saldanja moći na teren!

Vjerujemo da su obojica spremni da odigraju najvažniji meč u Superligi, pa da će Aleksandar Filipović i Samed Baždar svoju šansu ipak sačekati sa klupe. Ovo je sastav Partizana koji mi očekujemo!

15:33

Derbi na rođendan!

Šef stručnog štaba Crvene zvezde Vladan Milojević vodiće ekipu protiv Partizana na svoj rođendan! Nekadašnji fudbaler Zvezde, koji trenutno po drugi put radi kao trener crveno-bijelih, proslavlja 54. rođendan u danu tokom kojeg se igra i najvažnija utakmica srpskog fudbala!

15:32

Sudija debituje!

Prvi put će pravdu u "vječitom derbiju" dijeliti Pavle Ilić, sudija koji nema velikog iskustva u elitnom rangu srpskog fudbala. Njegovi saradnici biće prvi pomoćnik Uroš Stojković, drugi Nikola Ćorović, četvrti sudija biće Milan Stefanović, delegat Vlado Glođović, a u VAR sobi sjediće Miloš Milanović kao VAR sudija i Momčilo Marković kao "AVAR" sudija, odnosno asistent VAR sudije.

Ilić je ove sezone po dva puta sudio Zvezdi i Partizanu - crveno-bijeli imaju dvije pobjede (Radnički Niš 1:0, Spartak 4:1), dok crno-bijeli imaju pobjedu (IMT 3:2) i poraz (TSC 4:0).

15:31

Karata nema!

Značaj utakmice i izuzetno lijep dan u Beograd napuniće tribine stadiona Crvene zvezde! Očekuje se da stadion bude pun, pošto su crveno-bijeli još u četvrtak saopštili da više nema karata u prodaji! Čini bi se da bismo mogli da prisustvujemo utakmici sa najvećom posjetom u posljednjih nekoliko godina.

15:30

Dobar dan!

Na stadionu Rajko Mitić u Beogradu, najvećem u Srbiji, fudbaleri Crvene zvezde i Partizana igraće od 17:00 časova 172. "vječiti derbi", najznačajniju utakmicu domaćeg prvenstva. Ovog puta ulog je ogroman za obje ekipe - Partizan je zbog pobjede u Humskoj (2:1) lider na tabeli sa bodom prednosti, a ekipa Vladana Milojevića pokušaće trijumfom na svom terenu da prestigne tim Igora Duljaja.

Ostanite uz MONDO i pratite tekstualni prenos meča!