Velež poveo nakon 26 sekundi: "Rođeni" dali gol u prvom napadu, ali ostali bez pobjede!

Završen je drugi dio sezone u Premijer ligi BiH.

Đorđe Pantelić Izvor: Promo/FK Tuzla City

Utakmicom Velež - Tuzla siti završen je drugi dio sezone u Premijer ligi BiH, a pred nama je sada treći krug takmičenja.

U posljednjem meču 22. kola, favorizovani Velež ugostio je Tuzlu siti, ekipu iz zone ispadanja, a iako je poveo već u prvom minutu, mostarski tim nije uspio da sa slavi.

VELEŽ - TUZLA SITI 1:1 (1:1)
/Čaić 1 - Pantelić 26/

Gol je viđen već nakon 26 sekundi igre. Demir Peco je u prvom napadu na utakmici centrirao, Nermin Haskić proslijedio je loptu na drugu stranu do usamljenog Vite Čaića, koji iz neposredne blizine trese mrežu gostiju i stiže do prvenca u dresu "rođenih".

Ipak, Tuzlake nije poremetio rano primljeni gol, pa su do izjednačenja stigli u 26. minutu. Mirza Mehanović centrirao je iz slobodnog udarca, a Đorđe Pantelić glavom pogodio za 1:1.

Nakon efikasnih pola sata igre, u nastavku meča nisu viđeni golovi, iako je prilika bilo na obje strane.

"Rođeni" su propustili veliku priliku da se približe gradskom rivalu i aktuelnom šamponu Zrinjskom, koji je sinoć u derbiju doživio poraz na svom terenu od vodećeg Borca. Banjalučani treći krug prvenstva tako dočekuju sa ogromnih 12 bodova prednosti.

Tuzlaci su, s druge strane, stigli do izuzetno bitnog boda u borbi za opstanak, pa 23. kolo dočekuju bodovno poravnati sa Igmanom i Željezničarom, ali sarajevski tim zbog najlošije gol-razlike u odlučujuću trećinu sezone ulazi s pozicije koja vodi u niži rang takmičenja.

• VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Hrkač, Domić, Šturm, Čaić, Pršeš, Peco, Halilović, Vehabović, Haskić. Trener: Dean Klafurić.
  • TUZLA SITI: Lolić, Nikić, Delimeđac, Šukilović, Ćosić, Karjašević, Sušić, Osmić, Kobiljar, Mehanović, Pantelić. Trener: Samir Adanalić.