Premijer liga BiH Zrinjski Borac uživo prenos

Borac je savladao prvog pratioca na gostujućem terenu i uvećao prednost u borbi za titulu.

Premijer liga BiH Zrinjski Borac uživo prenos  Izvor: FK Borac

Borac je u Mostaru napravio ogroman korak ka tituli!

Crveno-plavi su večeras u najvećem gradu Hercegovine, prvi put od osnivanja Premijer lige BiH, trijumfovali nad Zrinjskim (0:1) i "plemićima"u borbi za titulu odmakli na 12 bodova!

ZRINJSKI – BORAC 0:1 (0:1)
/Vuković 34/

Junaka utakmice u Marinovićevim timu je više, ali čovjek koji je kreirao pobjedu bio je mladi krilni napadač David Vuković, koji je u 34. minutu pogodio sa distance.

Jakov Blagaić je centrirao sa desne strane, Jovo Lukić je odbio loptu do Vukovića koji se namjestio na udarac i poentirao dva kola uzastopno.

Prethodno je Lukić propustio da realizuje dvije stopostotne prilike za pogodak – u jednoj situaciji je šutirao preko gola, dok je u drugom navratu odlično intervenisao golman Zrinjskog Marko Marić u duelu jedan na jedan.

Uspio je Borac do kraja meča da sačuva taj minimalni kapital, ponajviše zahvaljujući Sebastijanu Ereri i Marku Miloševiću. Prvi je u nekoliko navrata, pravovremenim uklizavanjima, uspijevao da otkloni opasnost ispred gola, a drugi je u samoj završnici spriječio Aldina Hrvanovića da poentira i "poravna" rezultat.

Tok utakmice pogledajte klikom na karticu RAZVOJ DOGAĐAJA.

ZRINJSKI: Marić, Barišić, Ćorluka, Jukić (od 65. Hrvanović), Ramić (od 46. Sabljić), Ivančić, Savić (od 65. Malekinušić), Šunjić (od 78. Jakovljević), Korda, Tičinović (od 65. Bradarić), Bilbija. Trener: Mario Ivanković.

BORAC: Milošević, Ćelić, Grahovac (od 61. Fićović), Erera Kardona, Vuković, Lukić (od 79. Makarić), Kvržić, Čavić (od 67. Jurilj), Blagaić (od 79. Terzić), Šušić, Nišić. Trener: Vinko Marinović.

21:08

Borac na plus 12!

Napravio je Borac ovom pobjedom ogroman korak ka tituli i 11 kola prije kraja ima dvocifrenu prednost u odnosu na Mostarce!

Takođe, ovom pobjedom su crveno-plavi niz bez poraza u Premijer ligi BiH produžili na 21 meč!

Standings provided by Sofascore

20:56

KRAJ

Gotov je meč u Mostaru, Borac je upisao prvu pobjedu u Mostaru ikad i prednost nad Zrinjskim u borbi za titulu uvećao na 12 bodova!

20:55

90+4' - Žuti karton za Miloševića zbog odugovlačenja

20:51

Četiri minuta nadoknade u Mostaru

20:51

90' - Šta je sada odbranio Milošević!?

Junak Borca je golman Milošević sada!

Odbila se u jednom napadu lopta do Hrvanovića koji se našao u gol-šansi, šutirao, ali je Milošević to odbranio!

20:46

86' - Žuti karton za Sabljića zbog simuliranja

20:39

79' - Dupla promjena u Borcu

Lukića mijenja Makarić, a Terzić ulazi umjesto Blagaića.

20:38

78' - Jakovljević mijenja Šunjića

20:38

77' - Sudar glavama Ćelića i Sabljića

Oba igrača su se našla na travi, baš kao i Šušić, koji se našao "u sendviču".

20:35

Još 15 minuta do kraja

Borac i dalje ima minimalnu prednost u Mostaru i na dobrom je putu da stigne do prvog trijumfa nad Zrinjskim na ovom stadionu ikad.

20:34

72' - Odličan Erera!

Sjajna intervencija Borčevog lijevog beka!

Šutirao je Ivančić iz daljine, Milošević odbranio taj udarac, a Erera u posljednji čas izbija loptu ispred Malekinušića i otklanja opasnost ispred gola!

20:32

71' - Ćelić preko gola!

Dobio je Borčev štoper jednu povratnu loptu sa desne strane, proigrao ga je Jurilj, bila je izigrana odbrana "plemića", ali je defanzivac Banjalučana šutirao preko gola.

20:30

69' - Šunjić!

Šutirao je ex-reprezentativac BiH preko gola!

Izveden je slobodan udarac sa lijeve strane, ostao je Šunjić sam, ali je poslao loptu preko prečke.

20:29

68' - "Požutio" je Jurilj

Nije proveo ni minut na terenu, a Jurilj je već dobio javnu opomenu zbog faula nad Kordom.

20:27

67' - Jurilj mijenja Čavića

20:25

65' - Trostruka promjena u Zrinjskom

Malekinušić, Hrvanović i Bradarić ušli su u igru Savića, Jukića i Tičinovića.

20:25

64' - Bilbija pored gola!

U dobroj je šansi sada bio kapiten Zrinjskog!

Šutirao je glavom nakon jednog kornera, nadvisio crvenop-plavu odbranu, ali poslao loptu pored desne stative!

20:21

60' - Grahovac traži izmjenu

Sugeriše Borčev kapiten da zbog povrede neće moći da nastavi meč, u igru se sprema Fićović.

20:17

57' - Žuti karton za Grahovca

To je Borčevom kapitenu treći akumulirani žuti karton, zbog kojeg će propustiti meč sa Zvijezdom 09 u narednom kolu.

20:15

54' - Tri vezana kornera za Zrinjski

Tri uzastopna udarca iz ugla imaju "plemići", trenutni omjer kornera je 8:1.

20:06

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Nastavljena je utakmica u Hercegovini.

20:04

Izmjena u Zrinjskom

Umjesto Ramića, na terenu je Sabljić.

19:48

KRAJ PRVOG DIJELA

Završeno je prvih 45 minuta, Borac poslije sjajnog gola Davida Vukovića ima minimalnu prednost u Mostaru!

19:45

Dva minuta nadoknade u prvom poluvremenu

19:42

42' - Nišić preko gola!

Šansa za Borac!

Centrirao je Kvržić, Lukić je grudima spustio loptu za Nišića koji iz izgledne pozicije šutira preko gola!

19:41

40' - Sudar Tičinovića i Miloševića

Borčev golman je htio da izboksuje loptu u jednoj situaciji, sudario se sa Tičinovićem pa je obojici morala da bude ukazana pomoć. Brzo su se pridigli i meč je nastavljen.

19:36

35' - Jukić!

Dobio je Jukić jednu upotrebljivu loptu sa lijeve strane, ali kao ni u ranijoj fazi meča nije uspio da uhvati željeni volej.

19:35

34' - GOOOOOL! BORAC VODI!

Poveo je Borac u Mostaru, sjajan gol Vukovića!

Ubacio je Blagaić sa desne strane loptu u šesnaesterac, Lukić je odbio loptu do Vukovića koji odličnim udarcem sa distance matira Marića!

U ovom trenutku, Borac ima 12 bodova više od Zrinjskog u borbi za titulu!

19:31

30' - Opao je tempo

Vidjeli smo u prvih 20-ak minuta žestok tempo i nekoliko prilika na obje strane, ali se sada igra odvija između dva šesnaesterca, bez mnogo tenzije.

19:28

19:22

21' - Erera spašava Borac!

U posljednji čas je Borčev lijevi bek otklonio opasnost ispred svog gola!

Uputili su igrači Zrinjskog jedan prizeman centaršut sa lijeve strane, a Erera je uspio da ukliže ispred Tičinovića i spriječi ga da, vrlo vjerovatno, postigne pogodak!

19:21

20' - Loš volej Jukića

Bilbija je prebacio jednu loptu na lijevu stranu do Jukića koji je hvatao volej, ali je loše šutirao.

19:19

18' - Spretna intervencija Miloševića

Korda je uputio jednu dubinsku loptu, ona je odskočila nezgodno ispred Miloševića koji je morao da je pošalje preko prečke.

19:16

Zrinjski bezopasan u prvih 15 minuta

"Plemići" nisu ništa konkretnije napravili pred golom Marka Miloševića u ranoj fazi meča.

19:08

8' - Ponovo Lukić!

Ponovo je domaći tim imao sreće!

Olako je loptu na svojoj polovini izgubio Šunjić, Lukić je izašao sam ispred Marića, koji je uspio da ukroti taj udarac!

Izvor: FK Borac

19:07

6' - Pogrešna odluka Vukovića

Otvorila se prilika za jedan kontranapad Borca, Vuković je dobio loptu, ali je potom izabrao loše rješenje i poslao loptu gdje nije bilo nijednog njevogo saigrača, pa ju je lako pokupio Marić.

19:06

4' - Lukić u velikoj šansi!

Moglo je sada da bude 1:0 za Borac!

Pogriješila je defanzivna linija Zrinjskog prilikom jednog dodavanja, Lukić je presjekao taj pas, izašao sam ispred golmana Marića, ali šutirao preko prečke!

19:04

3' - Kratkotrajni prekid

Utakmica je nakratko bila prekinuta jer su dvije baklje doletjele na teren sa centralne tribine, ali se brzo nastavila.

19:00

1' - Počela je utakmica u Mostaru!

18:57

Meč počinje za nekoliko minuta!

Igrači dva tima, predvođeni kapitenima i sudijom Peljtom, izlaze na teren!

18:37

Borac traži PRVU pobjedu u Mostaru!

Crveno-plavi od osnivanja Premijer lige BiH nikad nisu trijumfovali na stadionu Zrinjskog - a samo dva puta su uspjeli da ostanu neporaženi!

Prvi put se to dogodilo u aprilu 2011. godine, u sezoni kad su osvojili titulu, te u oktobru 2017. godine. Oba puta je bilo 0:0.

18:15

Irfan Peljto na centru

Pravdu će u ovom duelu dijeliti najbolji bh. arbitar Irfan Peljto.

Zanimljivo, rođeni Sarajlija je najviše mečeva u karijeri, 38, sudio Zrinjskom, a na tim duelima mostarski tim je upisao 21 pobjedu, deset remija i sedam poraza.

Borcu je, sa druge strane, sudio 20 puta, a na tim mečevima crveno-plavi imaju šest pobjeda, te po sedam remija i poraza.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

18:10

Čavić prvi put u timu u 2024. godini!

Krilni napadač Borca David Čavić oporavio se od povrede, zbog koje je propustio sve dosadašnje mečeve u 2024. godini.

BORAC: Milošević, Ćelić, Grahovac, Erera Kardona, Vuković, Lukić, Kvržić, Čavić, Blagaić, Šušić, Nišić. Trener: Vinko Marinović.

17:59

SASTAV ZRINJSKOG!

ZRINJSKI: Marić, Barišić, Ćorluka, Jukić, Ramić, Ivančić, Savić, Šunjić, Korda, Tičinović, Bilbija. Trener: Mario Ivanković.

17:55

"Plemići" bez Petrovića, Ćužea i Memije

Na ovoj utakmici, na klupi Zrinjskog neće biti prvog trenera Željka Petrovića, koji je isključen u prošlom kolu, u duelu sa Slogom Meridian (1:1). Takođe, na terenu iz istog razloga nema ni Marija Ćužea, dok Kerim Memija odrađuje suspenziju zbog tri žuta kartona.

17:49

Trenutno stanje na tabeli!

I prije završetka 22. kola jasno je da će se Borac i Zrinjski sastati na Gradskom stadionu za tri nedjelje, u okviru drugog kola trećeg kruga prvenstva.