Velika pobjeda Sloge: Široki Brijeg pao na "Barama", tim Vlade Jagodića sve bliži Evropi!

Treći gostujući trijumf Dobojlija za visoko treće mjesto na tabeli Premijer lige BiH.

FK Sloga Doboj Izvor: Promo/FK Sloga Doboj

Sloga Meridian ide pjevajući iz Čitluka!

Po veoma teškim uslovima za igru, tim Vlade Jagodića slavio je kao gost protiv Širokog Brijega 1:0 golom Dejana Vidića, te tako stigao do 35. boda u sezoni, te sada dijeli visoko treće mjesto sa mostarskim Veležom.

Očekivano, viđen je izuzetno tvrd meč na stadionu "Bare", nije bilo mnogo stopostotnih prilika, ali je dobojski tim jednu svoju uspio da iskoristi i dođe do trećeg gostujućeg trijumfa ove sezone.

Prvi su zaprijetili gosti, koji su u ovom meču igrali veoma oslabljeni bez nekolicine igrača iz odbrane. Karać je ubacio, a Omić glavom šutirao pored gola iz dobre situacije.

U 26. minutu uzvratio je Ćavar, kada je golman Dobojlija Trako bio dobro postavljen, odbranio nogama i izbacio loptu u korner. Kuprešak je zatim probao, ali ponovo je Trako siguran bilo je ovo sve u prvih 45 minuta.

U 55. minutu gosti su poveli. Veselinović je upisao povratnički debi u timu Sloge. Iskusni ofanzivac započeo je akciju, dodao loptu do Mrzića, koji asistira Vidiću. Nije napadaču Dobojlija bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu sa četiri metra i tako dođe do 14. gola ove sezone.

U 85. minutu sjajna priliak da domaći dođu do izjednačenja. Mišić je šutirao veoma dobro šutirao, ali i ovaj put nesavladiv je bio sjajni Trako. Činedu je u 92. minutu propustio posljednju šansu, kada je uzdrmao prečku i ostalo je 0:1.

ŠIROKI BRIJEG: Bender, Pranjić, Mužek, Prusina, Mašić, Bagarić, Lukić, Mamić, Matić, Ćavar, Kuprešak. Trener: Dino Skender.

SLOGA MERIDIAN: Trako, Dadić, Omić, Redžić, Božičković, Karać, Perković, Popara, Grabež, Varga, Vidić. Trener: Vlado Jagodić.