Bolonja ide ka Ligi šampiona! Nizali se promašaji, gol vrijedan pobjede stigao u 90+4!

Crveno-plavi su u posljednjim trenucima stigli do trijumfa.

Serija A Empoli Bolonja 0 1 Izvor: Fabio Fagiolini/IPA Sport / ipa- / imago sportfotodienst / Profimedia

Promašivala je Bolonja stopostotne šanse na gostovanju Empoliju, ali je na kraju, pogotkom u 93. minutu, stigla do trijumfa nad "davljenikom" i nastavila da živi svoj san o plasmanu u Ligu šampiona!

EMPOLI – BOLONJA 0:1

Ekipa Tijaga Mote nakon ovog meča ima 54 boda, te se "šepuri" na četvrtom mjestu uz plus šest u odnosu na Romu i sedam koraka ispred Atalante, dok Napoli na sedmoj poziciji kasni čak deset boodova za ekipom sa "Dal'Are".

Mnoštvo prilika nisu iskoristili gosti večeras, a onda se u trećem minutu nadoknade pred golom Empolija ukazao mladi rezervista Đovani Fabijan i poništio promašaje svojih saigrača, prije svega Aleksisa Salemakersa i Rikarda Orsolinija.

Vratila se tako Bolonja na pobjednički put koji je bio prekinut u prošlom kolu, u duelu sa Interom (0:1). Prije toga su crveno-plavi nanizali šest pobjeda u prvenstvu.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!