Ludih pet minuta na "Olimpiku" i velika pobjeda Udinezea u borbi za opstanak!

Tri gola smo vidjeli na rimskom stadionu, a svi su postignuti u intervalu od 47. do 51. minuta.

Serija A Lacio Udineze  Izvor: Domenico Cippitelli/IPA Sport / / PA Images / Profimedia

Veliku pobjedu u borbi za opstanak upisao je Udineze na gostovanju Laciju!

Uspavanku su u prvom poluvremenu priredili igrači dva tima, a onda smo na startu nastavka vidjeli ludih pet minuta, tokom kojih su i postignuta sva tri gola:

LACIO – UDINEZE 1:2 (0:0)
/Đaneti 49 ag - Luka 47, Zaraga 51/

Nastavio se ovim porazom loš niz nebeskoplavih u okršajima sa timom iz Udina pred domaćom publikom. Uključujući i ovaj okršaj, Lacio za domaći trijumf nad "zebrama" ne zna na četiri posljednje utakmice (po dva remija i poraza), a posljednji trijumf upisan je prije više od četiri godine, u decembru 2019. godine (3:0).

Nisu Lacio i Udineze prikazali ništa vrijedno spomena u prvih 45 minuta – a onda spektakl!

U intervalu od 47. do 51. minuta vidjeli smo tri gola, a do prednosti je stigao gostujući tim. Hasan Kamara je šutirao sa lijeve strane, a Lorenco Luka skrenuo loptu tek toliko da prevari Ivana Provedela.

Praktično u narednom napadu njegovi saigrači su "poravnali" rezultat. Prošao je Matija Zakanji po lijevoj strani, htio da ubaci loptu u srce šesnaesterca, ali je Lautaro Đaneti skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Nije se ni stišalo slavlje na Olimpiku zbog izjednačujućeg gola – a već je nova lopta završila u mreži njihovih ljubimaca.

Tekla je akcija po desnoj strani, a Florijan Tovan je odigrao povratnu loptu van šesnaesterca za Ojera Zaragu koji prizemnim udarcem postavlja konačan rezultat, zahvaljujući kojem je Udineze sa 17. skočio na 13. poziciju na tabeli!

Rimljani su poslije ovog poraza, trećeg u posljednja četiri kola, ostali na devetom mjestu.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!