Borusija preokretom do važnih bodova: Ajntraht vodio u Dortmundu, pa ostao bez ičega

"Milioneri" nastavljaju borbu za Ligu šampiona.

Borusija Dortmund Izvor: BERND THISSEN / AFP / Profimedia

Fudbaleri Borusije Dortmund slavili su večeras nakon preokreta protiv Ajntrahta iz Frankfurta 3:1, iako su gosti poveli i najavljivali iznenađenje u meču 26. kola Bundeslige.

Gost iz Frankfurta poveo je golom koji je Mario Gece postigao u 13. minutu, kada je zatresao mrežu bivšeg kluba. Ipak, izjednačio je Karim Adejemi u 33. minute, da bi domaći do preokreta stigli u 81. minutu golom Matsa Humelsa, a pobjedu je osigurao Emre Džan u trećem minutu nadoknade, iz penala.

Poslije 14. pobjede u sezoni, Borusija iz Dortmunda je četvrta na tabeli sa 50 bodova, jednim više od RB Lajpciga i upravo će se između njih voditi velika borba za posljednju poziciju koja garantuje mjesto u Ligi šampiona naredne sezone.