Odbio Srbiju, pa nastavio da briljira: Pavlović donio preokret Bajernu, pa morao van terena!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Aleksandar Pavlović pokrenuo Bavarce nakon minusa u Darmštatu, Musijala zabijao i namještao za "petardu" Bajerna.

Bundesliga Bajern pobijedio Darmštat poslije preokreta Izvor: HMB Media / imago sportfotodienst / Profimedia

Minhenski Bajern nakon manje krize ponovo je u dobroj formi, a poslije Majnca u prošlom kolu stradao je i Darmštat. Ovog puta nisu uspjeli Bavarci nisu uspjeli da postignu osam golova, već "samo" pet i tako smanjili zaostatak na sedam bodova manje od Bajera iz Leverkuzena, koji igra tek u nedjelju.

Bajern je slavio sa 5:2 na gostovanju Darmštata, ali tek poslije preokreta koji je inicirao Aleksandar Pavlović.

Fudbaler srpskog porijekla, koji je nakon prave sage ipak odbio Srbiju i izabrao Njemačku, bio je inicijator preokreta nakon što se Bajern našao u zaostatku iznenađujućim golom Skarkea.

Pavlović je sa pola terena povukao loptu, othrvao se naletima nekolicine fudbalera i prošao skroz u šesnaesterac, a potom ubacio u sredinu, gdje je Kejn proslijedio za strijelca Musijalu, pa se asistencija nije pisala novopečenom članu "pancera".

Uspio je Bajern da prije odmora dođe do potpunog preokreta, Kejn je zabio poslije ubacivanja Kimiha, a u drugom poluvremenu Bavarci su lako "ovjerili" svoj 19. trijumf u sezoni.

Musijala je dodao još jedan gol, a onda i još jednu asistenciju za Gnabrija za vođstvo 4:1. Čak osam minut nadoknade igralo se u Darmštatu, a oni koji su ostali do kraja imali su šta da vide - još dva pogotka. Prvo je rezervista Tel povisio na 5:1, da bi u 95. minutu Vilhelmson postavio konačnih 5:2.

Jedini problem za Tomasa Tuhela, osim onog ranog vođstva domaćina, su povrede dvojice strijelaca, Pavlović je morao napolje nakon sudara sa protivničkim igračem, a Kejna je zamijenio Čupo-Moting nakon što je Englez udario u stativu.

Preokret je viđen i u Volfsburgu gdje je domaćin poveo protiv Augzburg, ali su gosti to stigli do poluvremena, a onda golovima nekadašnjeg igrača zagrebačkog Dinama, Kristijana Jakića upisali pobjedu 3:1.