PRVA LIGA RS: Rudar posustaje u borbi za titulu, BSK poražen u Vojkovićima

Autor Haris Krhalić

Tim iz Prijedora ponovo nije uspio stići do trijumfa.

fk rudar Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Nakon što su u prošlom kolu odigrali neriješeno sa Romanijom, fudbaleri prijedorskog Rudara ni ovog vikenda nisu uspjeli stići do trijumfa. U okviru 21. kola Prve lige RS u grad na Sani stigla je ekipa Slobode iz Mrkonjić Grada, a na kraju je bilo 1:1.

Prijedorčane je u vođstvo doveo Paulo da Silva u 48. minutu da bi Milan Nenad deset minuta prije kraja osigurao bod svojoj ekipi.

Rudar trenutno zauzima treću poziciju na tabeli sa 40 osvojenih bodova. Drugoplasirani Laktaši sa utakmicom manje imaju 42 boda dok lider šampionata Radnik iz Bijeljine ima 11 bodova više od „rudara“.

Četvrtoplasirani Željezničar je na svom terenu savladao Drinu rezultatom 4:2. Domaći tim fenomenalno ušao u utakmicu i već u 17. minutu bilo je 3:0. Goste je „načeo“ Stefan Kerezović u sedmom, da bi sedam minuta kasnije Milan Jević pogodio za dva gola prednosti banjalučkog tima. Strijelac trećeg gola bio je Marko Blanuša. Tim iz Zvornika je do poluvremena uspio smanjiti na 3:1, a strijelac je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela bio Radomir Krstin.

Pet minuta prije kraja Miloš Bajić pogađa za 4:1, da bi konačan rezultat postavio Danijel Ćulum u 91. minutu.

Drugi banjalučki tim, BSK doživio je poraz na gostovanju u Vojkovićima rezultatom 1:0, a pogodak za Famos vrijedan tri boda postigao je Ognjen Stjepanović u 58. minutu.

U istom terminu odigrane su još tri utakmice. Ljubić je u Prnjavoru savladao Kozaru sa 1:0 dok Velež i Modriča u Nevesinju odigrali 1:1, a neriješeno je bilo i na Palama u utakmici domaće Romanije i Slavije koja je završena bez golova.

U nešto kasnijem terminu odigrane su još dvije utakmice. Sutjeska je savladala Leotar rezultatom 1:0 dok je Radnik bio bolji od Borca iz Kozarske Dubice identičnim rezultatom. Strijelac za tim iz Bijeljnice bio je Dejan Živković.