PRVA LIGA RS: Radnik nastavio pohod ka tituli, Željezničar poražen u Dubici

Autor Haris Krhalić

Radnik upisao pobjedu i zadržao prednost od šest bodova nad drugoplasiranim Laktašima.

FK Radnik Bijeljina Izvor: Promo/FK Radnik Bijeljina

Danas je u terminu od 14.30 časova odigrano osam utakmica Prve lige RS, a najuzbudljive je bilo u Gradišci gdje je gostovao lider šampionata – Radnik iz Bijeljine.

U ovom meču viđeno je čak pet golova, a zanimljivo svih pet u prvom poluvremenu. Bijeljinci su u vođstvo stigli već u trećem minutu kada je pogodio Josipović. Preokret domaćem timu donijeli su Pepić i Vasić autogolom u 17. minutu. Ipak, gosti se nisu predali te su sa dva gola Stevanović stigli do pobjede i nova tri boda.

Nakon poraza u prošlom kolu od BSK-a i kazne zbog istog, fudbaleri drugoplasiranih Laktaša su se vratili na pobjednički kolosijek. Tim iz Laktaša je danas na svom terenu savladao Famos rezultatom 3:1. Strijelci za domaći tim bili su Škorić, Šikanjić i Turanjanin dok je za goste pogodio Asentić.

Laktašima u prilog ide i rezultat trećeplasiranog Rudara koji danas na svom terenu nije uspio savladati Romaniju (1:1). Za „rudare“ je pogodio Pekija dok je bod gostima donio Hodžić u 60. minutu.

Neočekivan poraz doživjeli su fudbaleri Željezničara u Dubici, gdje je domaći Borac slavio sa 2:0. Trijumf Dubičanima donijeli su Kampana i Perić.

Banjalučki tim sada ima 33 boda koliko ima i petoplasirani BSK koji je danas savladao Slobodu u Mrkonjić Gradu sa minimalnih 0:1.
Leotar je identičnim rezultatom bio bolji od Omarske, dok je Slavija bila bolja od Veleža sa 2:0. Jedinu utakmicu bez golova odigrali su Drina i Sutjeska.