Kup BIH polufinale Sloga Zrinjski uživo prenos

Sloga i Zrinjski bez golova, odlučivaće revanš u Mostaru!

Sloga i Zrinjski remizirali bez golova u prvom meču polufinala Kupa BIH

Kup BIH polufinale Sloga Zrinjski uživo prenos Izvor: MONDO/Sport i mladi/Rade Šešlak

Fudbaleri Sloge najveće iznenađenje u aktuelnoj sezoni Premijer lige BIH, a ekipa Vlade Jagodića ima priliku da napravi (još jedno) čudo u Kupu BIH.

Dobojlije su stigli do polufinala Kupa BIH, a da li ćemo ih gledati u borbi za trofej znaćemo tek za 14 dana nakon revanša u Mostaru, pošto je prva utakmica protiv Zrinjskog odigrana u srijedu u Modriči završena bez golova - 0:0!

Bio je to tvrd duel dvije ekipe, o čemu govore i ukupno tri šuta u okvir gola, vidjeli smo svega nekoliko poluprilika, ali ne i ona prava uzbuđenja.

Obje ekipe igrale su "na sigurno", Nemanja Bilbija koji se vratio u sastav "plemića" uputio je prvi šut u 82. minutu, a na drugoj strani Zrinjski je dobro uštopao najboljeg strijelca Sloge, Dejana Vidića.

Tek u posljednjih par minuta atmosfera na stadionu u Modriči se digla, kada je rezervista Mrdić imao dvije šanse, ali Sloga nije uspjela da stigne do gola koji bi joj donio prednost pred revanš.

O putniku u polufinale tako će odlučivati 90 minuta revanša koji je na rasporedu za 14 dana.

Podsjetimo, fudbaleri Sloge su prethodno eliminisali Radnik, Igman i Posušje, a Zrinjski je  izbacio Čelik, Slaviju i Jedinstvo iz Bihaća, a pritom nije primio gol u dosadašnjem toku najmasovnijeg takmičenja.

Tok utakmice pročitajte klikom na Razvoj događaja

19:51

KRAJ: SLOGA - ZRINJSKI 0:0

19:48

Mrzić diže publiku na noge

90' - Mrzić u dva navrata zaprijetio gostima, prvo je njegov šut izlokiran, a našeto kasnije rezervista Sloge je šutirao iz daljine, a lopta odlazi preko prečke.

19:43

Mrzić ušao umjesto Popare

19:43

Opasno u šesnaestercu Zrinjskog

86' - Ubacio je Dujaković iz slobodnog udarca, djelovalo je da je Karačić otišao u prazno, ali je golman Zrinjskog ipak uhvatio tu loptu

19:40

Prvi pokušaj Bilbije

83' - Ivančić je poslao loptu za Bilbiju koji šutira iz prve, ali u golmana Traku

Izmjene kod Sloge

Umjesto Veselinovića ušao je Nikola Dujaković. Izašao je i Predragović, a umjesto njega je u igri Božičković

19:29

Novi pokušaj Zrinjskog

72' - Pokušao je Šunjić glavom poslije kornera, ali lopta je u rukama Trake

19:28

Barišić!

71' - Ubacio je Ivančić iz "skraćenog kornera", Barišić šutirao glavom, a Milanović izblokirao u korner

19:25

Redžić je probao šut

68' - Povukao je Redžić loptu na sredini terena i šutirao sa preko 35 metara, lopta odlazi preko gola

19:22

I dalje bez pravih prilika

65' - Kvesić je centrirao, ali visoku loptu hvata Karačić. Nema pravih uzbuđenja ni na jednoj ni na drugoj strani.

19:14

Žuti karton za Ivančića

19:02

Počinje drugo poluvrijeme

18:50

Kraj prvog poluvremena

Po jedan šut u okvir gola najbolji je opis prvih 45 minuta u Modriči.

18:49

Umjesto penala - žuti karton!

45' - Redžić pada u šesnaestercu, ali umjesto penala - žuti karton zbog simuliranja

18:41

Loš pokušaj Predragovića

39' - Nije Vidić mogao najbolje da zahvati visoku loptu, ona se odbila nazad do Predragovića koji sa nekih 20-25 metara šutira daleko preko gola.

18:36

Sloga umalo da kazni grešku gostiju

35' - Izgubili su gosti loptu na nekih 25 metara, povukao je Veselinović loptu po sredini, dodao za Redžića čije ubacivanje je izblokirano u korner. Nakon kornera Milanović je na prvoj stativi šutirao pored gola.

18:20

Žuti karton za Predragovića

Krenuli su gosti u kontru, ali je Predragović oborio Ivančića i zbog ovog prekršaja zaradio žuti karton

18:18

Vidić u prilici

16' - Bila je to dobra lopta u šesnaesterac za Vidića, ali je Šunjić izbio u korner. Nakon udarca iz ugla pokušao je glavom upravo Vidić, ali brani Karačić.

18:11

Trako!

8' - Konačno uzbuđenja u Modriči. Tičinović je pokušao glavom praktično sa ivicšesnaesterca i gotovo lobova Traku, ali golman Sloge sjajnom intervencijom izbacuje loptu u korner. Odbrana mu se neće pisati pošto je ipak doduđen ofsajd.