Sarajevo savladalo Igman: Čataković nastavio da teroriše golmane u Premijer ligi BiH

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Sarajeva stigli do nova tri boda.

Sarajevo Igman Konjic 25. kolo Premijer liga BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Sarajeva su okviru 25. kola Premijer lige BiH savladali Igman iz Konjica. U meču u kojem smo vidjeli pet golova, "bordo tim" je na kraju slavio sa 3:2, a dvostruki strijelac za tim sa Koševa bio je Hamza Čataković.

SARAJEVO - IGMAN 3:2 (3:1)
/Čataković 18 pen, 40, Beganović 43 - Hebibović 31, Denković 50/

Igrao se 18. minut kada je Kjereme istrčao pred golmana Igmana Dinu Hamzića koji ga je faulirao, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Požutio je čuvar mreže tima iz Konjica, a siguran sa 11 metara bio je Čataković – 1:0.

Nisu se predavali gostujući fudbaleri koji su u dva navrata zaprijetili preko Mirsada Ramića, ali promjene rezultata nije bilo do 31. minuta kada je nakon jedne polukontre Anel Hebibović vratio stvari na početak. Bivši fudbaler Sarajeva šutirao je sa ruba 16 metara po zemlji, lopta prošlo pored dva defanzivca bordo tima i od stativu završila iza leđa Dejana Ilieva – 1:1.

Ipak, nije to bilo sve od prvog poluvremena s obzirom da smo u 40. minutu vidjeli novi pogodak, a ponovo je strijelac bio Čataković. Nakon šuta Ajdina Hasića i odbrane Hamzića lopta stiže do napadača rođenog u Cazinu koji pogađa u bliži ugao – 2:1.

Bio je to njegov sedmi pogodak u posljednje četiri utakmice Premijer lige BiH.

I kada je izgledalo da će se sa tim rezultatom otići na odmor, Kjereme pronalazi zaboravljenog Amara Beganovića koji rezultat povisuje na 3:1.

Nakon pet minuta igre u nastavku Igman uspjeva smanjiti zaostatak. Hebibović je silovito šutirao, lopta pogađa prečku i od linije se odbija na glavu Stefana Denkovića koji se nakon asistencije upisuje i u listu strijelaca – 3:2.

Ispostaviće se da je to bio i konačan rezultat ovog meča.

SARAJEVO: Iliev, Buljubašić, Čataković, Kjeremeh, Hasić, Julardžija, Beganović, Radović, Soldo, Čelik, Đuričković

IGMAN: Hamzić, Mešinović, Hebibović A, Oremuš, Čubrilo, Đorić, Dupovac, Denković, Bajrić, Janketić, Ramić