Posušje bilo na rubu prvog poraza, Tuzla siti na pragu čuda, na kraju remi na Mokrom docu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Fudbaleri Posušja izbjegli prvi poraz u proljećnom dijelu sezonu, ali teško da će biti zadovoljni bodom.

Premijer liga BIH Posušje - Tuzla siti 1-1 Izvor: Facebook/ HŠK Posušje

Tuzla siti bio je na pragu senzacije, ali ipak nije uspio da dođe do tri velika boda u borbi za opstanak.

Vodili su Tuzlaci na gostovanju Posušju, koje još nije poraženo u proljećnom dijelu sezone, ali je na kraju meč na Mokrom docu završen remijem 1:1.

Mehanović je bio taj koji je šokirao Posušje kada je u 27. minutu pogodio za vođstvo gostiju i svoj šesti gol u sezoni.

Trebalo je domaćima da uspostave kontrolu, a tek u drugom poluvremenu su krenuli u pravu ofanzivu.

Nakon propuštene prilike Mehanovića za 2:0, samo minut kasnije golman Galić je spasio svoj gol kada je Petrović pokušao da pogodi za izjednačenje.

Ono je stiglo u 63. minutu, kada je Kamenar ubacio, a Pavković je pogodio, najavivši preokret.

Ipak, do njega nije došlo, jer su umjesto mreže fudbaleri Posušja pogađali opkvir gola. Erik je prvo pogodio prečku, Stapić je nešto kasnije pogodio stativu, a u sudijskoj nadoknadi u junaka se pretvorio Abdulahović.

Golman gostiju nevjerovatnom intervencijom nogom odbranio je pokušaj Pavkovića i tako sačuvao vrijedan bod u borbi za opstanak.

Tuzla siti je tako prekinula niz od dva poraza i zauzima deveto mjesto koliko ima i GOŠK, te bod više od Željezničara, ali ima i utakmicu više od obje ove ekipe.

Posušje je šesto sa 37 bodova, koliko ima i peto Sarajevo, s tim da bordo tim ima utakmicu manje.