Široki Brijeg prokockao dva gola prednosti: GOŠK do boda u Čitluku

Autor Haris Krhalić

Široki Brijeg i GOŠK odigrali su meč bez pobjednika.

GOŠK Gabela Izvor: Promo/NK GOŠK Gabela

Fudbaleri Širokog Brijega su u okviru 25. kola Premijer lige BiH na čitlučkim Barama dočekali GOŠK, a meč je na kraju završen rezultatom 2:2.

Iako je tim sa Pecare imao dva gola prednosti nakon sat vremena igre, na kraju su ipak stigli samo do jednog boda. Svakako da ovim rezultatom mogu biti zadovoljniji gosti iz Gabele kojima svaki bod znači mnogo kada je u pitanju borba za opstanak.

ŠIROKI BRIJEG – GOŠK 2:2 (1:0)
/Ćavar 17, Kpan 51 – Mihaljević 59, Skorup 68 pen/

Širokibriježani su do prednosti stigli u 17. minutu. Strijelac je bio Marijan Ćavar iz slobodnog udarca.

U 34. minutu Kuprešak izlazi sam na golmana GOŠK-a, ali njegov udarac zaustavlja prečka. Krajem prvog dijela isti fudbaler je imao još jednu šansu, ponovo je istrčao sam na golmana, ali ovog puta lopta odlazi pored gola.

Početkom drugog dijela Kpan udarcem sa 25 metara pogađa za prednost Široko Briježana od 2:0.

Krenula je ofanziva gostiju, a u 59. minutu Gogić je sjajno uposlio Mihaljevića koji koristi priliku i smanjuje na 2:1.

Nisu se tu zaustavili Gabeljani, a u 68. minutu izborili su jedanaestarac. Siguran sa bijele tačke bio je Dino Skorup. Mogao je GOŠK i do punog plijena u 90. minutu, ali udarac Mihaljevića zaustavlja golman Bender.

Širokbriježani nakon 25 utakmica imaju 32 boda i zauzimaju sedmu poziciju. S druge strane GOŠK ima 25 bodova odnosno bod više od Tuzle siti koja je prva ispod crte.