Zrinjski lako protiv Zvijezde 09: "Plemići" prišli Borcu na "minus 7"

Autor Haris Krhalić

Poker golova Zrinjskog za siguran trijumf.

zrinjski Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Fudbaleri Zrinjskog su u okviru 25. kola Premijer lige BiH na svom terenu savladali Zvijezdu 09 rezultatom 4:0.

S obzirom da je Borac sinoć odigrao neriješeno sa Veležom, „plemići“ su danas smanjili zaostatak za banjalučkim klubom za dva boda te sada imaju sedam manje (52).

Mostarci nisu ostavili ni najmanju šansu fenjerašu iz Etno sela Stanišić da dođe do pozitivnog rezultata, a pitanje pobjednika sa dva gola riješio je Mario Ćuže do 15. minuta.

ZRINJSKI - ZVIJEZDA 09 4:0 (3:0)
/Ćuže 8, 15, Bilbija 35, 76/

Fudbaleri rođen u Metkoviću najprije je pogodio u osmom minutu. Tomislav Kiš je ubacio iz slobodnog udarca na drugu stativu, tamo je usamljen bio Ćuže koji iz voleja pogađa mrežu gostiju.

Sedam minuta kasnije Hrvoje Baršić uposlio je Ćužea, a ovaj prebacuje golmana za 2:0.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo još jedan pogodak. U ulozi asistenta se ovog puta našao Filip Bradarić koji je lijepo uposlio Nemanju Bilbiju koji šalje loptu iza leđa Milana Jelovca.

Priliku da prvi put zaigra u dresu sa lentom dobio je u drugom polvuremenu Besart Abdurahimi, a Željku Petroviću odužio se u vidu asistencije. U 76. minutu Makedonac je loptu dodao do Bilbije, a najbolji strijelac Premijer lige BiH svih vremena pogađa za konačnih 4:0.