Carević "carevao" na Banovom brdu! Vojvodina poslije penala u polufinalu Kupa!

Vojvodina pobijedila Čukarički poslije boljeg izvođenja penala.

Vojvodina je u polufinalu Kupa Srbije. Posle nove drame i penal završnice pobijedila je Čukarički na Banovom brdu - 4:3. Poslije 90 minuta igre bilo je neriješeno (1:1), pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca i tamo je golman Lazar Carević bio junak, odbranio je dva šuta sa "kreča".

Već u prvoj seriji odbranio je udarac Nemanje Milojevića, sina trenera Crvene zvezde Vladana Milojevića. Zatim su se ređali golovi, Zukić, Petrović, Lazarević i Savićević bili su sigurni kod gostiju, dok su poslije promašaja Milojevića pogodili Ivanović, Melo i Ergelaš. To je značilo da Vukašin Jovanović mora da pogodi da bi održao domaćina u životu. To se nije dogodilo, Carević je odbranio i odveo Vošu dalje.

Što se regularnog dijela tiče Vojvodina je povela u 50. minutu preko Vukana Savićevića, ali je u 68. minutu Đorđe Ivanović donio izjednačenje. Novih golova nije bilo, prema pravilima u Kupu nema produžetaka, tako da je meč otišao na penale gdje je tim iz Novog Sada završio posao i prošao dalje. Žrijeb će odlučiti parove u polufinalu.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!