Bajern slavio i odgodio neizbježno: "Farmaceuti" sutra za titulu!

Autor Haris Krhalić

Bavarci stigli do trijumfa, ali nemaju mnogo razloga za slavlje.

miler, bajern Izvor: Franz Kirchmayr / AFP / Profimedia

Fudbaleri Bajerna su u okviru 29. kola upisali pobjedu nad ekipom Kelna rezultatom 2:0. „Bavarci“ su do vođstva stigli u 65. minutu, a strijelac je bio Gureiro. Pobjedu je potvrdio Miler u trećem minutu sudijske nadoknade.

Tim iz Minhena je ovim trijumfom smanjio zaostatak za Bajerom na 13 bodova, ali izabranici Ćabija Alonsa imaju i utakmicu manje te bi u slučaju da sutra savladaju Verede stigli do nedostižnih 16 bodova pet kola prije kraja.

Priliku da iskoriste prvu „meč loptu“ imaće sutra od 17.30 časova, a ako se to desi doći će do prve salatare u istoriji.

Danas su u istom terminu odigrane još četiri utakmice. Lajpcig je na svom terenu bio uvjerljiv protiv Volfsburga rezultatom 3:0, a strijelci za domaći tim bili su Olmo, Šeško i Openda. Trijumf sa tri gola razlike upisao je i Majnc koji je bio bolji od Hofenhajma rezultatom 4:1.

Utakmicu bez pobjednika odigrali su Bohum i Hajdenhajm (1:1), dok je Borusija Dortmund bila bolja od Borusije Mehnegladbah sa 1:2. Za goste iz Dortmunda dvostruki strijelac je Sabicer u 22, i 28. minutu dok je za Menhegladbah pogodio Vober u 36. minutu.

Treba dodati kako je tim iz Dortmuna od 55. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je isključenje zaradio Adejemi.