Ludnica na "Mapeiju" – šest golova i remi Sasuola i Milana! Luka Jović strijelac nakon dva i po mjeseca

Sjajan meč su na stadionu "Mapei" odigrali Sasuolo i Milan, a na kraju su bodovi podijeljeni, nakon šest viđenih golova.

Serija A Sasuolo Milan  Izvor: Massimo Paolone / LaPresse / Profimedia

Imao je Sasuolo 2:0 protiv Milana nakon prvih deset minuta, na startu drugog poluvremena je bilo 3:1 za zeleno-crne na Mapeiju – ali ništa od toga nije bilo dovoljno da domaćin nakon osam godine stigne do domaće pobjede u duelu sa Milanom!

SASUOLO – MILAN 3:3 (2:1)
/Pinamonti 4, Lorijente 10, Lorijente 53 – Leao 20, Jović 59, Okafor 84/

U dobroj mjeri, "krivac" za to je i srpski napadač Luka Jović, koji je u 59. minutu "poništio" drugi gol Armana Lorijentea, postavivši 3:2 na semaforu. Bio je to šesti gol u sezoni za nekadašnjeg prvotimca Ajntrahta i Reala, a prvi još od 3. februara!

Do tog trenutka, svašta se izdešavalo na Mapeiju!

Sasuolo je već poslije prvih deset minuta bio u prednosti od dva gola, pogocima Andree Pinamontija i već spomenutog Lorijentea. Nije prošlo dugo, samo osam minuta, kada se prvi put zatesla i mreža Sasuola, ali se egezekutor Samjuel Čukvueze nalazio u ofsajdu, pa je taj gol morao da bude poništen.

Ipak, onaj postignut dvije minute kasnije nije. Rafael Leao je smanjio minus gostujućeg tima, a nekoliko minuta nakon što je Jović poentirao za 3:2, Čukvueze je ponovo postigao pogodak – ali ni ovog puta nije imao sreće sa VAR-om, koji ga je ponovo uskratio za slavlje.

Na kraju, šest minuta prije isteka "regularnog" vremena, rezervista Noa Okafor, koji je u igru ušao samo dva minuta ranije, našao se na pravom mjestu i poentirao za konačnih 3:3.

A nakon tog ishoda, situacija u Seriji A je takva da Inter u narednom kolu može da proslavi osvajanje Skudeta nakon okršaja upravo sa gradskim rivalom!

U slučaju večerašnje pobjede na Meaci nad Kaljarijem, tim Simonea Inzagija došao bi do plus 16 u odnosu na drugoplasirani Milan, pa bi mu za titulu pet kola prije kraja bio dovoljan i remi u "Derbiju dela Madonina".