Poplava na terenu, meč odmah prekinut! Sudija pokazao igračima da bježe u svlačionicu

Utakmica između Venecije i Katanzara prekinuta je zbog ogromnih pljuskova i poplave koja je izbila na terenu...

Jaka kiša prekinula utakmicu u Seriji B Izvor: Antonio Moniaci/IPA Sport / ipa- / IPA / Profimedia

Lijepo vrijeme, sunce, meč je počeo, publika je na tribinama, sve djeluje idealno. Sve to bila je varka, nagla vremenska promjena donijela je pljuskove i ogromne padavine koji su značili da se meč prekida. U pitanju je utakmica u Italiji, u Seriji B između Katanzara i Venecije. Meč u regiji Kalabrija nije mogao da se nastavi tako brzo.

Sudija Ajroldi pokazao je igračima da se upute u svlačionicu. Navijači su se brzo razbježali, kiša je toliko jako padala da se teren na stadionu "Nikola Seravolo" brzo natopio. Djelovalo je da su veće šanse da se igra vaterpolo nego fudbal. U momentu prekida igrao sa 23. minut i rezultat je bio 1:1.

Arbitar Ajroldi nekoliko puta je izlazio na teren sa kapitenima timovima, bacao loptu na travu, gledao da li odskače i može li uopšte da odskoči. Više puta se vraćao u svlačionicu i pokazivao da nema uslova da se meč nastavi. Pokušavali su redari i ljudi koji su se tu nalazili da očiste teren, da sklone vodu, sve to trajalo je dugo, skoro sat vremena.

Izvor: Antonio Moniaci/IPA Sport / ipa- / IPA / Profimedia

Tek tada su se stekli optimalni uslovi za igru i sudija je pokazao igračima da izađu na teren i da nastave utakmicu. Gosti su poslije pet minuta nastavka poveli, ali se onda aktivirao VAR i utvrdio da je tome prethodio ofsajd...