"Apotekari" - kraljevi sudijske nadoknade! (VIDEO)

Bajer Leverkuzen je bez ikakve sumnje apsolutni rekorder postignutih pogodaka u sudijskoj nadoknadi vremena.

Bajer Leverkuzen 16 mečeva golovi u sudijskoj nadoknadi Izvor: INA FASSBENDER / AFP / Profimedia

"Apotekari" su remijem protiv Rome (2:2) stigli do brojke od 49 utakmica bez poraza i samo im još četiri meča nedostaju da zabilježe perfektnu sezonu u svim takmičenjima.

Timu španskog trenera Ćabija Alonsa preostale su još dvije utakmice u Bundesligi - gostovanje u Bohumu i domaći meč protiv Augzburga, finale DFB Pokala u Berlinu protiv drugoligaša Kajzerslauterna, kao i finale Lige Evrope u Dablinu protiv Atalante.

Osim što juri "tripletu", Bajer Leverkuzen je ove sezone zabilježio i jedan neobičan rekord pokazavši istinski njemački mentalitet: Čak na 16 utakmica je izbjegao poraze ili stigao do pobjede u sudijskoj nadoknadi vremena.

Ćabijeva ekipa je prvi gol poslije isteka 90. minuta u sezoni dala protiv niželigaša Otensena, pa Bajerna, Sandhauzena, Karabaga, Augzburga, Lajpciga, opet Bajerna, Štutgarta, Karabaga dva puta, Hofenhajma, Vest Hema, Verdera, Borusije Dortmund, Štutgarta i sinoć protiv Rome.

Heroj na "Baj Areni" sinoć bio je hrvatski internacionalac Josip Stanišić, koji je u sedmom minutu nadoknade sjajno pogodio mrežu srpskog golmana Mileta Svilara.

Koliko je taj gol bio važan "apotekarima" pokazalo je i veliko slavlje svih igrača uključujući i kompletnu klupu i stručni štab kod korner zastavice iako su i sa porazom prolazili u finale Lige Evrope.

Očigledno im je jako bitno da pokušaju ostati neporaženi cijelu sezonu i sigurno će "ginuti" i na preostalim mečevima.