borac igman

U utakmici punoj uzbuđenja i preokreta na kraju je slavio Borac i na taj način osigurao treću titulu Premijer lige BiH.

borac igman Izvor: Mondo/Slaven Petković

Fudbaleri Borca su na Gradskom stadionu savladali Igman iz Konjica i kolo prije kraja osigurali titulu Premijer lige BiH! U utakmici punoj uzbuđenja i preokreta na kraju je slavio banjalučki klub rezultatom 4:3.

Izabranici Vinka Marinovića poveli su u 32. minutu kada je mrežu gostiju pogodio novopečeni reprezentativac BiH David Vuković.

Činilo se da će to biti i konačan rezultat prvog dijela, ali su gosti u samo 40 sekundi stigli do preokreta. Prvo je pogodio Belmin Mešinović, da bi u 43. minutu Mirsad Ramić nakon katastrofalne greške Save Šušića pogodio za 1:2.

Na samom početku drugog dijela Borac stiže do izjednačenja iz penala. Pao je Jovo Lukić, a glavni arbitar Aleksandar Njegomirović pokazao na bijelu tačku. Siguran sa kreča bio je Jovan Nišić.

U 54. minutu Igman stiže do novog vođstva. Ovog puta je fenomenalno pogodio Velizar Janketić sa ruba 16 metara.

Samo minut kasnije izjednačenje! Nakon asistencije Erere sa lijeve strane, Damir Hrelja se našao sam ispred Ćemana i pogodio za 3:3.

U 59. minutu Ramić postiže svoj drugi pogodak danas, ali je isti poništen zbog nedozvoljene pozicije. Pet minuta kasnije izabranici Vinka Marinovića stižu do vođstva. Samo što je ušao u igru, Zoran Kvržić je postigao pogodak za konačnih 4:3.

Više detalja o samoj utakmici klikom na „RAZVOJ DOGAĐAJA“.

18:48

KRAJ! BORAC JE ŠAMPION

18:47

90+2'- Igraće se još dvije minute nadoknade

18:38

82'- Makarić neprecizan

Imao je odličnu priliku Makarić sa strane, ali je loše šutirao

18:35

79'- Pogađa Vranješ, ali ofsajd

Postigao je pogodak Stojan Vranješ, ali je isti poništen zbog ofsajda.

18:31

75'- Mirniji period igre

18:27

FOTO

18:20

64'- VODI BORAC! 4:3

Samo što je ušao u igru, Zoran Kvržić je postigao pogodak

18:19

62'- Izlazi Hrelja u igru će Kvržić

18:17

61'- Odlična odbrana Ćemana

Izborio se Lukić odlično za prostor i šutirao, ali brani to Ćeman

18:16

59'- Pogađa Ramić, ali sudija poništava pogodak zbog ofsajda

18:13

57'- Mešinović pokušava, brani Milošević

18:10

55'- IZJEDNAČUJE BORAC! 3:3

Padaju golovi kao na traci! Hrelja na asistenciju Erere pogađa protiv svog bivšeg kluba

18:09

54'- Ponovo vodi ekipa iz Konjica!

Majstorija Janketića sa ruba 16 metara. Potpuno je sam bio Janketić priliko udarca.

18:05

49'- POGAĐA NIŠIĆ - 2:2

18:04

48'- Penal za Borac!

Pao je Jovo Lukić, a glavni arbitar pokazuje na bijelu tačku.

18:03

47'- Prilika za Hrelju

Iskosa je šutirao Hrelja, ali ide to pored gola.

18:02

46'- Počelo je drugo poluvrijeme

18:02

- Izmjene na poluvremenu -

Izlazi Šušić, a na teren će Ranko Jokić

17:48

- Kraj prvog dijela -

Borac je imao prednost do 42. minuta, ali je Igman sa dva gola u 40 sekundi preokrenuo rezultat.

17:47

45+1'- Korner za Borac

17:46

45'- Dupovac čisti sa linije!

Mogao je Borac do izjenačenja, ali Dupovac reaguje u posljednji čas

17:44

43'- IGMAN VODI!

Šušić je izgubio loptu, a Mirsad Ramić kroz noge Miloševiću šalje loptu u mrežu Borac! Za 40 sekundi od 1:0 do 1:2

17:43

42'- IZJEDNAČIO JE IGMAN!

Belmin Mešinović pogađa za izjednačenje! Loptu je poslao Janketić, Mešinović pobjegao odbrani Borca i pogodio u bliži ugao!

17:42

41'- Erera pokušava sa distance

Šutirao je Erera sa velike udaljenosti, lopta ide pored gola.

17:39

38'- Prva prilika za Igman

Šutirao je Janketić, ali odlično brani Milošević.

17:36

36'- Korner za Borac

Centrirao je Grahovac, ali ponovo to čisti odbrana Igmana.

17:32

32'- VODI BORAC!

Pogodio je David Vuković! Asistirao je Erera, a novopečeni reprezentativac BiH desnom nogom šalje loptu u dalji ugao.

Izvor: Mondo/Slaven Petković

17:27

27'- Sedmi korner za domaći tim

A sada i osmi, ali nema opasnosti.

17:25

25'- Novi korner za Borac

Prejak centaršut Vukovića.

17:25

25'- Grahovac preko gola

Pokušao je kapiten Grahovac, ali lopta ide preko gola.

17:24

24'- Igman disciplinovan u defanzivi

Fudbaleri Igmana za sada igraju jako dobro u defanzivnom dijelu.

17:18

18'- Korner za Igman

Hebibović ubacuje na prvu stativu, ali nema opasnosti po gol Borca.

17:18

17'- Odlična prilika za Grahovca

Grahovac sa nekih 7 metara šutira, ali zakačila je ta lopta nekog u odbrani Igmana. U nastavku Blagaić izvodi korner, ali hvata to golman.

Izvor: Slaven Petković - Mondo

17:17

17'- Četvrti korner za Borac

Izbacuje to gostujuća odbrana

17:15

15'- Korner za Borac

Ćelić pokušava glavom, ali izbacuje to golman Ćeman u korner.

17:12

12'- Mirniji period igre

Igra se sada uglavnom na sredini terena

17:11

FOTO

17:07

6'- Slobodan udarac za Borac

Slobodan udarac za Borac na ivici 16 metara. Prejak centaršut Blagaića, biće samo aut za Igman.

17:02

2'- Velika prilika za Borac!

Šutirao je Blagaić, izblokirala je to odbrana Igmana, a lopta se odbija do Vukovića koji šutira pored gola iz dobre pozicije.

17:01

1'- Meč je počeo

16:35

Posjeta na stadionu

16:31

Ostale utakmice

Sve duele pretposljednjeg kola pratite na našem portalu klikom na LINK.

Izvor: Promo/HŠK Zrinjski

16:27

Fudbaleri na zagrijavanju

16:13

SASTAVI!

Za Boracod prve minute igraju: Milošević, Čelić, Jurilj, Grahovac, Erera, Vuković, Lukić, Blagaić, Šušić, Nišić, Hrelja

Na klupi su ostali: Pavlović, Jokić, Pejović, Fićović, Makarić, Subić, Kvržić, Čavić, Vranješ, Kulašin, Marčetić

Početnih 11 Igmana: Ćeman, Mešinović, Velić, A.Hebibović, Oremuš, Čubrilo, Đorić, Dupovac, Bajrić, Janketić, Ramić

Klupa: Hamzić, Bešagić, Drljević, Ahmetović, Brekalo, K. Hebibović, Beća, Mešić, Pirić