Atalanta na krilima Lukmana "uništava" njemačko čudo: Da li je vrijeme za prvi poraz Leverkuzena?

Autor Haris Krhalić

Katastrofalno otvaranje utakmice za ekipu Bajera.

lukman Izvor: Spada/LaPresse / Shutterstock Editorial / Profimedia

U toku je finalna utakmica Lige Evrope između Atalante i Bajera iz Leverkuzena, a nakon prvih pola sata italijanski tim ima velika dva gola prednosti u Dablinu.

U dosadašnjem dijelu meča vidjeli smo samo jedan tim, a ekipa iz Bergama je u vođstvo stigla u 12. minutu. Zapakosta je probio po desnoj strani, odbrana Leverkuzena zaboravila na Lukmana koji bez problema pogađa za 1:0.

Atalanta je u meč ušla dosta hrabro i sa visokim presingom u nekoliko navrata natjerala „apotekare“ na grešku. Tako je bilo i u 26. minutu kada je Lukman uradio sve sam i maestralno pogodio te približio svoj tim ka šampionskom peharu.

Leverkuzen iza sebe ima sezonu kao iz bajke. U 51 utakmici nisu zabilježili niti jedan poraz, čime su već ispisali istoriju, ali trenutak da dožive prvi nije mogao biti gori.
Ipak, ne smijemo zaboraviti da je Leverkuzen ove sezone bio nekoliko puta jako blizu poraza, ali su svaki put uspijevali nadoknaditi zaostatak čak i od dva gola.