Vlahović dobio nagradu, pa odmarao većinu meča - Juve "pročepio" nakon odlaska Alegrija!

"Stara dama" rutinski izašla na kraj sa nezainteresovanom Moncom.

Dušan Vlahović Izvor: Tano Pecoraro / Zuma Press / Profimedia

Juventus je do danas bio u seriji od šest vezanih prvenstvenih remija, a u duelu sa Moncom fudbaleri "stare dame" stigli su do prvog trijumfa u Seriji A otkako je klupu napustio Masimilijano Alegri.

Njegov zamjenik Paolo Montero prvo je upisao bod na teškom gostovanju kod Bolonje, ove sezone najprijatnijeg iznenađenja u Seriji A (3:3), da bi danas slavio protiv nezainteresovane Monce 2:0 (2:0).

Iako u timu većim dijelom meča nije bilo Dušana Vlahovića koji je ove sezone bio najbolji Juventusov igrač (ušao tek u 77. minutu), zbog čega je i proglašen za najboljeg napadača u italijanskoj ligi, "bjankoneri" nisu imali problema u dvoboju sa timom koji je prebrinuo sve brige oko opstanka u Seriji A, pa mu duel u Torinu nije imao nikakvog rezultatskog značaja.

Golove za Juve sredinom prvog poluvremena postigli su Federiko Kjeza u 26. i Aleks Sandro dva minuta kasnije, dok je Srbin dakle ostao na 16 postignutih pogodaka s obzirom da za petnaestak minuta na terenu nije uspio da se upiše u strijelce.

Podsjetimo, titula Kapokanonijere, za najboljeg strijelca u sezoni, otišla je u ruke Lautara Martineza, koji je 24 puta matirao protivničke golmane, dok je Vlahoviću pripalo drugo mjesto.