Evro-rival Borca izbjegao poraz protiv Slovaka: Od 0:2 do 2:2 u prvoj prijateljskoj utakmici!

Egnatija je odigrala neriješeno sa Ružomberokom.

Egnatija Ružomberok 2 2 Izvor: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

Fudbaleri Egnatije, sa kojom će banjalučki Borac odmjeriti snage u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, remizirala je sa Ružomberokom, prošlosezonskim osvajačem slovačkog Kupa, u prvoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Sloveniji.

Meč je završen rezultatom 2:2, iako je ekipa koja je bila petoplasirana u slovačkom prvenstvu prošle sezone bila u prednosti od dva gola poslije prvog dijela. Mrežu Albanaca pogađali su Marijan Čobot u 16. i Martin Krijen u 39. minutu, ali je u nastavku albanski sastav uspio da izbjegne poraz.

Podsjetimo, prvi meč između Borca i Egnatije igraće se 9. ili 10. jula na banjalučkom Gradskom stadionu, dok je revanš u Albaniji zakazan za sedam dana kasnije. Najvjerovatnije će se igrati u Elbasanu, gdje je Egnatija prošle sezone godine, u debitantskom nastupu na evropskoj sceni, ugostila Ararat-Jermeniju.

U slučaju da eliminišu Egnatiju, igrači Borca će u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona ukrstiti koplja sa PAOK-om, a ako to ne bude slučaj, preseliće se u drugo kvalifikaciono kolo Konferencijske lige, gdje ih čeka poraženi iz dvomeča islandskog Vikingura i irskog Šamroka.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!