marko arnautović

Predvođena Markom Arnautovićem, Austrija pobijedila Poljsku 3:1 i napravila ogroman korak ka plasmanu u drugu fazu.

marko arnautović Izvor: Kieran McManus / Shutterstock Editorial / Profimedia

19:56

Austrija je pobijedila Poljsku, gazi ka drugoj fazi!

Pobjedom 3:1, Austrijanci su na Olimpijskom stadionu u Berlinu napravili ogroman korak ka plasmanu u drugu fazu Evropskog prvenstva! Marko Arnautović je u 78. minutu "overio" trijumf Austrije golom iz penala, a prethodno je propustio loptu kroz noge, da Kristof Baumgartner pogodi za vođstvo 2:1. Tako igra kapiten i tako igra najbolji igrač Austrije!

19:40

Marko Arnautović za velikih 3:1 u Berlinu!

Austrijski fudbaler srpskog porekla šutirao je u desnu stranu, poslao Ščensnog u levu i ovo bi mogao da bude najvažniji gol njegove reprezentacije u grupnoj fazi!

19:39

Penal za Austriju! Ščensni rušio Sabicera

U 77. minutu sudija Meler iz Turske pokazao je na belu tačku!

19:28

GOOOL - AUSTRIJA VODI, 2:1!

Marko Arnautović je majstorski propustio loptu kroz noge, a Kristof Baumgartner je savladao Vojćeha Ščensnog u 67. minutu snažnim udarcem, za prednost Austrijanaca!

19:19

Ulazi Robert Levandovski, da donese pobedu!

Vreme je da najbolji poljski fudbaler zaigra! Ušao je u igru prvi put na turniru u 60. minutu

18:34

30' Poljaci uzvraćaju, Pjontek!

Kšištof Pjontek matira Austrijance, za izjednačenje na 1:1 posle pola sata igre i slavlje u svom, "revolveraškom stilu".

18:25

23' Marko Arnautović ne koristi zicer!

Ipak, bio je ofsajd - i to ne mali!

18:21

18' Najbolja šansa za Poljsku!

Nikola Zalevski dobio je dovoljno prostora na oko desetak metara od gola, iskosa po levoj strani. Namestio se, šutirao i promašio sve.

18:13

9' GOL! EVO ZAŠTO JE AUSTRIJA OPASNA!

Uigrana kombinacija iz auta, "labav" pristup Poljaka i gol! Defanzivac Austrije Gernot Trauner pogodio je glavom na centaršut sa leve strane i pokazao je da je Ralf Ragnik apsolutno pogodio sa odlukom da ga uvede u igru od starta. On je zauzeo mesto Maksimilijana Vebera, tragičara prve utakmice Austrije na EP, protiv Francuske.