Novi skandal u Superligi Srbije! Nemanja Matić: "Na Ubu se dogodila krađa!"

Bivši reprezentativac Srbije grmi nakon petog poraza svog tima.

Nemanja Matić ljut nakon poraza Jedinstva od IMT Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Jedinstva sa Uba poraženi su u šestom kolu Superlige, a na stadionu "Dragan Džajić" čitav plijen osvojio je IMT (3:2). Tokom većeg dijela meča domaći tim igrao je sa igračem manje zbog isključenja mladog defanzivnog veznog fudbalera Marka Mitrovića, koji je crveni karton zaradio već u 19. minutu susreta.

Ta odluka sudije Danila Nikolića nije naišla na odboravanje u redovima domaćeg tima, pa samim tim ni kod nekadašnjeg reprezentativca Srbije Nemanje Matića. Prvotimac francuskog Liona i jedan od ključnih ljudi za funkcionisanje tima sa Uba oglasio se kasno sinoć komentarom na račun suđenja u meču šeste runde srpskog šampionata.

"Večeras se na stadionu Dragan Džajić dogodila krađa. Jedinstvo Ub je najmlađa ekipa u ligi i treba ih sutra ubijediti da nastave dalje, da se bore, da ne odustaju. Ubljani neće odustati, dokaz je 3000 ljudi večeras na stadionu koji vole Jedinstvo", napisao je Nemanja Matić na svom profilu nakon poraza od IMT-a.

Za Jedinstvo sa Uba ovo je bio peti poraz u Superligi, a u dosadašnjem toku prvenstva debitant u elitnom rangu srpskog fudbala ima samo jedan osvojen bod. Njega su Ubljani osvojili remijem protiv Tekstilca iz Odžaka, na stadionu u Bačkoj Palanci, u petoj rundi šampionata. Tada su do izjednačena i istorijskog boda stigli u četvrtom minutu nadoknade.