Srbi heroji Torina: Ivan golom režirao preokret, Vanja odbranio penal Hrvatu i sačuvao tri boda!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ivan Ilić i Vanja-Milinković-Savić junaci "Granate" u nedjelju uveče.

Ivan ilić strijelac na Torino Atalanta Izvor: Giuliano Marchisciano/IPA Sport / PA Images / Profimedia

Trojicu srpskih reprezentativaca gledali smo u okršaju Torina i Atalante, a na kraju su slavili Ivan i Vanja, dok će se Lazar morati da zadovolji debijem u dresu "boginje".

Torino je savladao Atalantu rezultatom 2:1, a upravo su srpski reprezentativci bili najzaslužniji za trijumf „bikova“ koji nisu dozvolili da im se ponovi tragična završnica iz prvog kola.

Tada je Torino vodio 2:0, pa na kraju remizirao 2:2, a ovoga puta umalo da od 2:1 bude 2:2.

Da tako ne bude pobrinuo se Vanja Milinković-Savić koji je u petom minutu sudijske nadoknade odbranio penal Mariju Pašaliću i tako sačuvao sva tri boda.

A njih ne bi bilo, da nije bilo Ivana Ilića. Veznjak Torina inicirao je preokret svoje ekipe koja se u 26. Minutu našla u zaostatku, poslije pogotka Metea Retegija. Međutim, vođstvo "boginje" iz Bergama trajalo je praktično koliko i pauza za osvježenje, na koju su otišli fudbaleri obje ekipe poslije pogotka.

Praktično čim je ona završena Ivan Ilić stavio je do znanja da „Granata“ ipak želi da ovaj meč odvede drugim tokom.

Odlično se srpski veznjak ubacio iza odbrane, a onda fantastično prebacio loptu preko Marka Karnesekija za izjednačenje.ž

Bila je to najava onoga što će uslijediti u nastavku. Torino je u 49. minutu stigao do potpunog preokreta, a strijelac je bio Če Adams.
Imali su i Milinković-Savić i Karneseki pune ruke posla, zatresla se i stativa domaćih nakon udarca Šarla de Ketelarea na dodavanje Lazara Samardžića. Nije srpski reprezentativac imao sreće da na svom debiju za Atalantu upiše i prvu asistenciju.

Granata je sačuvala tri boda, dok je Atalanta poslije ubjedljive pobjede protiv Lećea (4:0) u prvom kolu upisala i prvi poraz u sezoni.