Zrinjski Vitorija Konferencijska liga prenos uživo livestream

"Plemići" ostali bez evropske jeseni.

Zrinjski Vitorija Konferencijska liga prenos uživo livestream Izvor: Leo Zovko/Hercegovina.in

Fudbaleri Zrinjskog završili su svoj ovosezonski evropski nastup.

Nakon 3:0 u Portugalu, „plemići“ su se nadali da mogu napraviti čudo, ali njihove nade su isparile nakon prvih 45 minuta.

Već nakon prvog poluvremena gosti su imali tri gola prednosti u Mostaru te je bilo potpuno jasno da Zrinjski neće drugu godinu za redom do jeseni u Evropi.

Portugalci su do prednosti stigli u 32. minutu nakon što je siguran sa penala bio Silva. Prethodno je Barišić povukao Santoša za dres, a glavni arbitar nakon gledanja VAR-a dosudio najstrožu kaznu.

Treba pomenuti kako su sudije u prvom dijelu imale nekoliko nevjerovatnih odluka, a posebno sporna bila je ona u osmom minutu kada je fudbaler Vitorije sapleo svoga saigrača, a glavni arbitar, na asistenciju pomoćnog sudije, dosuđuje prekršaj za Vitoriju i na taj način zaustavlja opasan napad „plemića“.

U 43. minutu gosti stižu do drugog gola. Barišić je poklonio loptu Mangašu koji je uposlio Santoša, a ovaj pogodio za 0:2 u Mostaru.
U sudijskoj nadoknadi prvog dijela vidjeli smo i treći pogodak. Ovog puta Oliveira je pogodio iskosa iz jako teške pozicije od stativu.

U 71. minutu vidjeli smo pravu majstoriju Gustava. Brazilac je sa velike udaljenosti raspalio loptu, a golman Zrinjskog ostao nemoćan za ubjedljivih 0:4.

Više detalja o meču pogledajte klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

21:57

KRAJ

Vitorija je sa ukupno 7:0 eliminisala Zrinjski.

21:46

80'- Ušao je i Prskalo

Posljednja izmjena u redovima Zrinjskog, izašao je Ćuže, a umjesto njega na terenu je Prskalo.

21:37

71'- Golčina Brazilca! 0:4 za Vitoriju!

Kakav pogodak Gustava, Brazilac je sa velike udaljenosti raspalio loptu, a golman Zrinjskog ostao nemoćan.

21:33

69'- Izlazi i Mulahusejnović

Fran Topić dobio je priliku večeras

21:27

63'- Još jedan korner za Zrinjski

Izbacuje to odbrana gostiju

21:23

59'- Novi korner za Mostarce

Ovog puta Jakovljević šalje loptu preko gola

21:22

58'- Šesti korner za Zrinjski

Ali ni ovog puta nisu ugroženi gosti.

21:17

53'- Ponovo Marić!

Još jedna intervencija golmana Zrinjskog

21:17

53'- Mulahusejnović preko gola

Nakon kornera najviši je u skoku bio Mulahusejnović, ali nema promjene rezultata.

21:16

51'- Nova odbrana Marića

Pokušao je Silva ali još jednom brani Marić.

21:13

49'- Korner za Zrinjski

Bez opasnosti nakon ubačaja Ćužea.

21:11

Trostruka izmjena u redovima Zrinjskog

Izažli su Barišić, Kiš i Mlinar, a u igri su Abdurahimi, Kozina i Jakovljević.

20:51

45+3'- Zrinjski primio i treći pogodak!

Oliveira pogađa iskosa iz jako teške pozicije od stativu, 0:3 je.

20:45

43'- VITORIJA VODI 0:2

Barišić poklonio loptu Mangašu, a Santoš pogodio za 0:2 u Mostaru i kraj nadanja za "plemiće"

20:44

41'- Ponovo Zrinjski traži penal

Malekinušić je pao nakon duela s Mendesom, ali ponovo nema penala

20:38

36'- Pridigao se Marić

20:38

35'- Marić spašava!

Oliveira je imao jedan na jedan sa golmanom Zrinjskog, ali ga je zaustavio Marić koji se tom prilikom i povrijedio.

20:34

32'- Siguran Silva - vodi Vitorija! 0:1

Zrinjski sada ima četiri gola zaostatka

20:32

31'- Penal za Porugalce!

Džons nakon gledanja snimka dosuđuje najstrožu kaznu. Barišić je dobio i žuti karton

20:32

30'- Gleda se VAR, da li će biti penal za Vitoriju?

Barišić je povukao Santoša za dres

20:29

27'- Prvi korner za Zrinjski

Šunjić pokušava glavom iz teške pozicije, ali lopta ide visoko iznad gola.

20:26

24'- Pokušaj Kiša

Pokušao je Kiš sa ruba šesnaesterca, ali loše je to bilo.

20:23

20'- Vitorija "steže obruč"

Vitorija je počela ozbiljnije da prijeti, posljednju priliku imao je Oliveira, ali na svu sreću nije dobro zahvatio loptu glavom.

20:16

15'- Fudbaleri Zrinjskog traže jedanaesterac

Tražili su Mostarci penal zbog navodnog igranja rukom jednog fudbalera gostiju, ali nema od toga ništa - igra se dalje!

20:15

13'- Žuti i za Šunjića

Savić je poklonio loptu Portugalcima, a Šunjić bio primoran da ruši. U međuvremenu je "požutio" i Oliveira jer je sugerisao sudiji da pokaže karton Šunjiću

20:14

12'- Intervencija Marić

Bio je Cezar u dobroj prilici, ali njegov udarac zaustavlja golman Zrinjskog

20:11

8'- Kakva odluka sudije

Bio je Zrinjski u izglednoj situaciji, ali sudija nevjerovatnom odlukom prekida napad bh. kluba. Fudbaler Vitorije sapleo je svoga saigrača, a glavni arbitar, na asistenciju pomoćnog sudije, dosuđuje prekršaj za Vitoriju!?

20:09

6'- Žuti za Mulahusejnovića

Slobodan udarac za Vitoriju sa nekih 20-ak metara od gola. Ipak, lopta stiže samo do živog zida

20:08

5'- Viljanueva se žali na povredu

20:02

Utakmica je počela

Minut šutnje za preminulog Svena Gorana Eriksona, nakon čega je glavni sudija označio početak utakmice u Mostaru

19:54

Englezi sude

Glavni sudija na večerašnjem meču biće Robert Džons, dok će mu pomagan Jan Husin i Nil Dejvis. Četvrti sudija će biti Tim Robinson.

19:39

Prva utakmica

Zrinjski se odlično držao u prvom poluvremenu, bez većih problema neutralisao napade domaćeg tima, ali se na početku drugog poluvremenu u potpunosti raspao. U prvom napadu u drugom poluvremenu pogodio je Mangaš, a u 50. minutu bilo je već 2:0 nakon gola Borevkovića.

U 88. minutu Mendeš je postavio konačan rezultat.

19:22

SASTAVI!

Za Zrinjski od prve minute igraju: Marić, Memija, Šunjić, Barišić, Mamić, Savić, Kiš, Mlinar, Malekinušić, Mulahujenović, Ćuže.

Sastav Vitorije: Varela, Mendeš, Viljanueva, Borevković, Alberto, Santos, Silva, Handel, Cezar, Oliveira, Mangaš