Sutjeska zaustavila Slobodu: Prvi poraz ekipe Marka Tešića u m:tel Prvoj ligi RS

U večernjem terminu odigran je meč u Foči, koji su domaći riješili u svoju korist.

Marko Tešić Izvor: Promo/FK Sloboda Novi Grad

Nakon četiri odigrana kola u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske, jedino Kozara iz Gradiške nije osjetila gorčinu poraza. Gradiščani su remizirali 2:2 ranije danas protiv BSK-a u Banjaluci, dok je prvi ovosezonski neuspjeh doživjela Sloboda iz Novog Grada.

U posljednjem meču današnjeg programa 4. kola, Sutjeska je pod svjetlošću reflektora slavila 2:1 (1:0) protiv Slobode i tako Novljanima nanijela prvi poraz u prvenstvu (povratnik u društvo najboljih do sada je imao dvije pobjede i remi).

Zadesio je ekipu Marka Tešića peh pred početak utakmice jer se povrijedio čuvar mreže Marko Ćopić, pa je na gol morao mladi Imran Bilić. Dvadesetdvogodišnji golman savladan je već nakon 13 minuta igre, kada se u strijelce upisao Jovica Dačević.

Dugo je na semaforu stajao rezultat 1:0, a onda u finišu još dva gola - po jedan na obje strane. Ostali su gosti sa igračem manje u 83. minutu jer je drugi žuti karton zaradio Milan Gavrić. Ekspresno su domaći krunisali igrački suficit, a prednost Fočaka udvostručio je Japanac Taiga Učida u 89. minutu. U drugom minutu nadoknade Nemanja Vejnović postigao je utješni gol za Slobodu i postavio konačnih 2:1.

Sutjeska je na polovičnom učinku poslije četiri kola, upisala je dvije domaće pobjede, dok u gostima nije osvojila ni bod. Ovu rundu u nedjelju će zatvoriti Velež i Laktaši (17.00).

U narednom kolu Sloboda će ugostiti vodeći Borac iz Kozarske Dubice, dok fudbaleri Sutjeske idu u goste Kozari.