"Šok terapija" uspjela - Starčević debitovao pobjedom, "petarda" Rudara u Mrkonjić Gradu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Laktaši upisali prvi trijumf u sezoni, Rudar demolirao Slobodu.

Prva liga RS Slobodan Starčević debitovao pobjedom u laktašima Izvor: Facebook/FK Laktaši

Polsije dva poraza na startu sezone rastali su se Laktaši i trener Miljan Bajić, a ova „šok terapija“ je dala rezultat.

Bajića je zamijenio Slobodan Starčević, a nekadašnji trener Borca debitovao je na klupi Laktaša pobjedom, i to ubjedljivom – 4:0 protiv Ljubića.

Štoper Nebojša Babić načeo je goste izPrnjavora u desetom, Milić je povisio na 2:0, a u drugom poluvremenu Milan Šikanjić sa dva pogotka riješio je sve dileme i pobrinuo se za ubjedljiv trijumf svoje ekipe.

"Sama pobjeda je stvarno lepršava i bilo je dosta golova, ali protiv sebe smo imali dobru, organizovanu ekipu Ljubića i na neki način sam se pribojavao ove prve utakmice s obzirom da sam ja veoma kratko s njima. Vjerujem u igrače i njihov potencijal, ovo je dobar odgovor i napravili smo prvi korak ka ostvarenju naših ciljeva", poručio je trener Laktaša, Slobodan Starčević poslije pobjede.

Još ubjedljiviji upisao je prijedorski Rudar koji je demolirao Slobodu na gostovanju u Mrkonjić Gradu – 5:0.

Sve je riješeno u prvih 45 minuta nakon kojih su gosti vodili 3:0 golovima Jovanovića, Silađija i Savanovića, a ovaj posljednji početkom poluvremena povisio je na 4:0, da bi se Kesić petnaest minuta prije kraja pobrinuo za petardu domaćina.

Borac iz Kozarske Dubice dobro je ušao u prvenstvo upisavši dvije pobjede u prva dva kola, ali je već u trećem upisao i prvi poraz. Bolji od njih bio je Željezničar koji je do pobjede 3:1 stigao poslije preokreta.

Vodili su gosti na banjalučkom Predgrađu sve do 68 minut, a onda u razmaku od devet minuta primili tri gola. Baštić je režirao preokret sa dva gola, a Bilal ovjerio pobjedu Željezničara.